ביקורת “סוכני שילד” עונה 2 פרק 16: העולם הבא

הביקורת השבועית של “סוכני שילד” מוגשת בחסות שגרירות סין על הכוכב האלה.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים!

דבר אחד תמיד אמרתי על “סוכני שילד”, והוא שהסדרה מצטיינת בהשמתם וביצועם של טוויסטים ותפניות נהדרים בעלילה. בפרק הנ”ל ספרתי לפחות שלוש תפניות מורטות עצבים, אבל בואו נסכם בקצרה (ככל שניתן…) את האירועים המרכזיים של השבוע.

הפשיטה של גונזלס ואנשיו על מפקדת שילד (להלן “שילד-1”) עוברת בהצלחה כאשר כל סוכן שילד-1 פעיל – למעט קולסון והאנטר – נמצא תחת פיקוחה של “שילד האמתית” (להלן “שילד-2”). גונזלס נחוש בדעתו להביא את קולסון למעצר ולגלות את כל הסודות שפיורי השאיר לו בקופסת הפלא הקטנה. מן הסתם, היחידים שנמצאים כשירים דיים לפיצוח “ארגז הכלים” הם פיץ וסימונס. פיץ, כמובן, מסרב בתוקף לבגוד בצוות שלו ובקולסון, ומחליט לעזוב את שילד, מאחר ומאפשרים לו לעשות כן. סימונס, לעומת זאת, נופלת בתמימותה, כביכול, לשכנועיה של בובי ומסכימה לעזור.

בזמן שסימונס ובובי מפענחות את מסתרי “ארגז הכלים”, גונזלס מתמודד עם מיי, תחילה בדרכים קשיחות מדי (מה לעזאזל קרה בבחריין?![1]) שאוטמות את מיי בפניו. לאחר התייעצות עם בובי, גונזלס בוחר בדרך שלווה יותר, בה הוא מציע למיי מקום בחבר הפיקוד הבכיר של שילד-2, בין השאר כדי שתוכל לשמש כקול לטובתו של קולסון לכשיילכד.

[1] רמז: חכו לפרק הבא.

CHLOE BENNET, LUKE MITCHELL

פיץ מתעמת עם מאק שמסרב לוותר על החברות ביניהם, בדיוק כשפיץ מגלה שסימונס עוזרת לשילד-2. הוא ממהר להתעמת איתה, והיא דוחקת בו להמשיך בדרכו ולעזוב לדרכו. בדרכו לנמל תעופה במונית, פיץ מוציא את “ארגז הכלים” האמיתי מתיקו, אחרי שהצליח להחליפו בהעתק. לצידו הוא מוצא את הכריך האהוב עליו (הופעה ראשונה מאז העונה הקודמת!) עם פתק מסימונס, אישור לשיתוף הפעולה בין השניים בתרמית. זהו הטוויסט המבריק הראשון (אומנם בסוף הפרק), בו מוליכה אותנו הסדרה לחשוב שהכל אבוד ושסימונס סוף סוף עברה לצד “האפל” אחרי הבנייה של דמותה לאורך העונה, ואז – בום! שוב היא עבדה על כולם (חוץ מפיץ, מסתבר).

במקביל, בעודם ניצודים ע”י שילד-2, מתחילים האנטר וקולסון להתגבש כצוות (הסצנה במגרש המכוניות פשוט מבריקה מבחינת המשחק, ומאוד משעשעת). הם מגיעים אל הבקתה המבודדת של ברוס באנר שם סקאיי הסתתרה, ומגלים את הנזק שגרמה לפני שגורדון לקח אותה, תודות לשרידי מצלמת אבטחה. מתוסכל מאובדנה של סקאיי וללא תכנית בנמצא, קולסון מתריע על מיקומם לשילד, וכביכול מתכוון להסגיר את עצמו. המטרה האמיתית הייתה למעשה גניבת קווינג’ט, שלבסוף כושלת בגלל אמבוש של יותר סוכנים מכפי שהשניים צפו. החילוץ של קולסון והאנטר הגיע בדמות גיבור מן העבר, ואני חייב להודות שבעקבות דיווחים מסוימים, חשבתי שמדובר בהוקאיי. אבל, טוויסט מס’ 2: דת’לוק חזר! משודרג מאז ראינו אותו לפני כשנה, מייק פיטרסון מסייע לקולסון והאנטר, ומוסר להם מידע בנוגע לד”ר ליסט, חבר ההנהגה של היידרה שלא הצליחו לחסל בתרגיל האחרון שהוביל קולסון. השלושה מחליטים להתעלם בינתיים מגונזלס ושילד-2, ולאתר את וורד – מי שיכול לקשר אותם הן להיידרה והן לקאל והאיניומנס.

עד כאן הכל טוב ויפה, אבל עדיין לא הגענו לפצצה האמיתית של הפרק: בזמן שסקאיי מחלימה ומתרגלת לכוחותיה החדשים, היא מגלה שגורדון הביא אותה אל מתחם מבודד בסין, לאיי-שי (Afterlife, כינויו בפי המתגוררים במקום), בו היא תוכל לפתח את כוחותיה ולשלוט בהם, לצד בני מינה. לינקולן, צעיר בעל כוחות אלקטרו-סטאטיים, מציג את עצמו בפני סקאיי כמטפל שלה, שכן כל מי שעבר את תהליך השינוי זקוק לסיוע צמוד בהתרגלות. הם מתיידדים במהרה, אך כשסקאיי מגלה שראיינה מוחזקת גם היא במקום (למרות שלינקולן הבטיח לה שהיא בטוחה מסכנה) היא זועמת ומאיימת להרוג את ראיינה – אך נעצרת ע”י ג’יאינג, אותה ראינו לאחרונה נרצחת ע”י ד”ר ווייטהול ב-1989. כמובן שסקאיי לא יודעת שזו אמה, שאומרת לה כי היא המדריכה שלה ושל ראיינה. ההוכחה לכך שזו אכן ג’יאינג? השיחה שלה עם קאל בתא הבידוד שלו, במהלכה היא מאשרת את שלומה של בתם ומצהירה שלעולם לא יראה אותה שוב, צריכה להיות הוכחה מספקת.

אם לסכם במילה אחת בלבד, אז: ואוו.

ציון: 5
ratings-tv-5

– לאיי-שי\Afterlife: אין מקבילה בקומיקס, אף שלאורך מרבית שנות קיומם האיניומנס חיו בעיר הנסתרת אטילאן, בצד האפל של הירח, שדומה באופן מחשיד לעיר הסודית שנמצאה בפוארטו ריקו. אם כבר סין וההקבלות של האיניומנס ב-MCU למוטאנטים בקומיקס: טיאן הייתה עיר נסתרת שהתקיימה ביקום נפרד, אליה הגיעו האקס-מן וגילו קבוצה זהה לשלהם, אך כל חבריה כבר לא היו בין החיים.

One thought on “ביקורת “סוכני שילד” עונה 2 פרק 16: העולם הבא”

  1. הייתם מוכרחים להזכיר את הוקאיי? אחחח… אני והכאב שלי נלך להתמודד עם זה בצד עכשיו…

השאר תגובה