ספיישל פורים – עשר התחפושות הכי בלתי נשכחות בקולנוע

מסיכות ורעשנים: שוב הגיע החג האהוב על כ40% מהאוכלוסיה (בשנה טובה) – חג פורים הידוע לשמצה והנאה באמצעות שיכרות קלה. זהו הרגע להזכר בעשר דמויות קולנועיות שהתחפשו באופן בלתי נשכח, ובדיוק כמו כולנו – חלקן הצליחו יותר וחלקן הביכו את עצמן (זכרו כי במקרה שלהן הבושה מונצחת בהיסטוריה הקולנועית). פורים שמח!

10. לוקי מתחפש לקפטן אמריקה ב”ת’ור: העולם האפל” (2013)

סצנה זו ממוקמת במקום העשירי אך ורק כי היא התגנבה לרשימה בדלת האחורית של הסצנות שירדו בעריכה. בסרט שהופיע בבתי הקולנוע, היה זה כריס אוונס שהופיע כקפטן בקמאו מפתיע ומשעשע (תודה על זה מארוול), אבל מפתיע עוד יותר היה לגלות שהסצנה צולמה גם עם טום הידלסטון בחליפה… (תודה על זה מארוול)

9. “גברת דאוטפייר” (1993)

רובין וויליאמס בלבל את כל ילדי שנות ה90, בחוויה הקולנועית הבעייתית הזו: לאחר שאישתו (סאלי פילד) העיפה אותו רחוק מהבית, וכדי להשאר בסביבתם של ילדיו, דניאל הילארד (וויליאמס) החליט להתחפש באופן כרוני לגברת דאוטפייר – נני בריטית מנוסה. הקטע הבא מסכם את הסיפור:

8. פיטר פארקר מתחפש ל-“מגניב” ב-“ספיידרמן 3” (2007)

🙁 !

🙁 !!

https://38.media.tumblr.com/7e04b211fd7499be9cc9d6fd8643c187/tumblr_ndqysaOXM01qizhceo4_500.gif

🙁 !!!

https://s3.amazonaws.com/giphymedia/media/pgwoNwxkqhAzu/giphy.gif

7. הנסיכה יסמין מתחפשת לפשוטת-עם ב”אלאדין” (1992)

לנסיכה יסמין, מהחריפות שבנסיכות דיסני (יש לה טיגריס!), נמאס מחיי הארמון הצפויים, והיא שואפת להרגיש איך זה לחיות בקרב העם: היא יוצאת אל השוק במסווה, מחלקת בחינם תפוחים בתמימות שמתפרשת כגניבה בדוכנים (תסביך מפורסמות ידוע) ונכנסת לצרות.

https://38.media.tumblr.com/20a0ad6c17bc77fcfaa0d771d7168b3d/tumblr_nazzbnRo2k1qjzijvo1_1280.gif
6. פשוט-העם אלאדין מתחפש לנסיך ב”אלאדין”

https://38.media.tumblr.com/1ef9c10b3ac0169ed07f7021c7067008/tumblr_mw8k8qdhWc1siqqn5o2_r1_400.gif

אלאדין מפתח מגה-קראש על הנסיכה יסמין, ובשביל סיכוי רשמי איתה מנצל משאלה מהג’יני שיעשה ממנו נסיך, וכך נולד אחד מהשירים הטובים של כל הזמנים בסרטי דיסני.

5. חברי אחוות ‘דלטא סיי בטא’ מתחפשים לרוברט דה נירו ב”שכנים” (2014)

חברי האחווה, בראשם זאק אפרון ודייב פרנקו (!) עורכים מסיבת רוברט דה נירו, רק כדי להציק לשכנים שלהם – סת’ רוגן ורוז ביירן. כל אחד מהאחווה מגלם דמות אחרת של דה נירו באופן שלאו דוקא מסונכרן עם הפילמוגרפיה של השחקן האגדי, כשאפרון הוא דה נירו מ”טקסי” ופרנקו ג’וניור הוא דה נירו מ”פגוש את הפוקרס”, וזה מדהים.

4. הג’וקר מתחפש לאחות ב”אביר האפל” (2008)

זה.

http://media.giphy.com/media/JFZYCCbVHpDsk/giphy.gif

זה.

http://media.giphy.com/media/umx6jg60LvDZC/giphy.gif

3. לינדזי לוהאן מתחפשת לEx-wife ב”ילדות רעות” (2004)

בימיה היפים של הלינדזי, היא כיכבה בטופ של הטופ של ה-chick flicks, “ילדות רעות”. לינדזי מגלמת את קיידי הארון, בת נוער שגדלה באפריקה ולא מכירה את חוקי האין-חוקים בהאלוואין של עולם הבנות. למסיבת ההאלוואין, כשכל שאר הבנות מתחפשות כדי לחשוף, קיידי מגיעה כזומבית גרושה בשמלת כלולותיה.

http://media.giphy.com/media/t6AqqyzcJTc64/giphy.gif

2. אי.טי מתחפש לרוח רפאים ב”אי.טי – חבר מכוכב אחר” (1982)

מעטים הרגעים הקולנועיים שיכולים להתעלות על המקסימות הזו: האלוואין מגיע, ואליוט (הילד שמצא את אי.טי למי שבמקרה לא צפה בסרט, OMG! מה אתם עושים באינטרנט – לכו מיד לצפות!) והחבר’ה לא רוצים לוותר על ה-Trick-or-Treat שלהם. הילדים פורסים על גבי החייזר האהוב ביותר בתולדות האנושות סדין לבן, כדי שיוכל להצטרף לחגיגה. (שיחק אותה גם הילד הרנדומלי ברחוב שהתחפש ליודה וקיבל בזכות זה את התמונה הראשית).

1. אי.טי מתחפש לאישה ב”אי.טי – חבר מכוכב אחר”

http://media.giphy.com/media/12fcg1WrcQpXdS/giphy.gif

והנה סצנה שהצליחה להתעלות (טיפה) על המקסימות מהמקום השני. אי.טי ודרו ברימור הפצפונת מתחרים זה בזה על מי יותר מתוק: אליוט חוזר הביתה ומגלה שאחותו הקטנה, הלבישה את אי.טי כגברת נכבדה. ברגעים אלו אנחנו לראשונה מגלים שאי.טי מסוגל לדבר אנגלית (“Phone, phone”), והדבר הראשון שהוא אומר לאליוט הוא הרבה פעמים את המילה “אליוט”. צמרמורת נוסטלגית לנצח.

השאר תגובה