קצרים: מקבץ חדשות טלוויזיה מהשבוע החולף

מקבץ חדשות טלוויזיה מהשבוע החולף (28 בפברואר): “מעשיות ברווזיות” (DuckTales) חוזרת למסך הקטן, “לוציפר” זוכה בשחקן ראשי, “דו”ח מיוחד” מעובד לסדרה, ועוד.

“דו”ח מיוחד” – סדרת הטלוויזיה

Minority Report08

“דו”ח מיוחד”, המוכר לנו בעיקר כסרט שביים סטיבן שפילברג ב- 2002 בכיכובו של טום קרוז, יהפוך לסדרת טלוויזיה בהפקת פוקס המאה ה-20. הסדרה תתרחש 10 שנים אחרי הסרט המדובר של שפילברג. מארק מיילוד, שביים לא מעט פרקים ב”הפמליה” ו”חסרי בושה” יביים את פרק הפיילוט על פי תסריט של מקס בורנשטיין שכתב את “גודזילה” (2014). לסדרה לוהקו בעיקר שחקנים לא מוכרים, לי ג’ון לי ששיחקה בעונה החמישית של “נזקים”, לורה ריגן שהופיעה בתפקידי משנה בלא מעט סדרות, סטארק סנדס (שלוהק השבוע ושלאחרונה נראה ב”בתוך לואין דיוויס”), מיגן גוד ודניאל לונדון שישחזר את תפקידו כוואלי, האיש שאחראי על הבריכה בה היו שלושת רואי העתיד. סטארק סנדס, יגלם את אחד מרואי העתיד, שלאחר סגירת התוכנית החוזה פשעים עתידיים, מנסה לנהל חיים נורמלים אך עדיין סובל מחזיונות עתידיים, הוא פוגש בלשית שתנסה לעזור לו. סנדס יגלם שני תפקידים, של שני תאומים, דאש וארתור, שניהם בעלי יכולת לראות פשעים עתידיים.

טום אליס לוהק לתפקיד הראשי ב”לוציפר”

tom-ellis_lucifer

בשבוע שעבר דיווחנו על הזמנת הפיילוט לסדרה “לוציפר” ע”י רשת פוקס, והשבוע כבר יש לנו שחקן ראשי: טום אליס (Rush). סדרת הטלוויזיה מבוססת על סדרת הקומיקס באותו השם מבית “ורטיגו” (האמפרינט הבוגר של DC), והבסיס שלה הוא שמלך השאול מואס בחייו המשעממים ומחליט לפרוש ללוס-אנג’לס, שם הוא מקים מועדון. כמובן שהעולם ממנו הגיע מסרב לתת לו מנוח. בשונה מהמקור, בגרסה הטלוויזיונית לוציפר יחטא בסיוע למשטרה המקומית וטבילה במימיהן העכורים של סדרות פרוצדורליות. דמותו של לוציפר הופיעה לראשונה ב-1989, ב-Sandman #4 של ניל גיימן. את הפיילוט מפיק ג’רי ברוקהיימר, כותב טום קפינוס (“קליפורניקיישן”) ומביים לן ווייזמן (“מלחמת האופל”).

“מעשיות ברווזיות” בהרפתקאות חדשות אחרי 25 שנה

ARCHIVAL PHOTO
“מעשיות ברווזיות” (DuckTales בשמה הלועזי) הייתה אחת הסדרות המצוירות האהובות והמוצלחות ביותר בסוף שנות השמונים ותחילת התשעים. היא שודרה במקור ב-1987-90 והסבה אושר לדור שלם, עם הרפתקאותיהם של סקרוג’ מקדאק, דודו של דונלד דאק והברווז הקמצן ביותר בעולם, עם אחייניו יואי, דיואי, ולואי; הטייס האמיץ והטיפש לאנצ’פאד מקדאק; המשרת דאקוורת’ והנבלים, כנופיית ביגל והמכשפה מג’יקה דה ספל. כעת ערוץ Disney DX הזמין את הפקתה של סדרה חדשה המיועדת לשידור ב-2017, עם אותן דמויות מוכרות. יש לנו תחושה שבאותה שנה כספות ענק יהפכו לאביזר חובה בכל בית.

Sex Criminals בדרך לטלוויזיה

sex-criminals_2

כותבי הקומיקס והזוג הנשוי מאט פרקשן וקלי סו דקוניק חתמו ויעבדו עם חטיבת הטלוויזיה של יוניברסל, סדרת הקומיקס הפופולרית והמוערכת Sex Criminals של פרקשן והצייר צ’יפ זדארסקי, מבית Image. הסדרה הפרובוקטיבית (אך בעלת גישה מרעננת ולעתים דידקטית למין) עוסקת בסוזי וג’ון, זוג בעל יכולת משותפת נדירה: האפשרות לעצור את הזמן בכל פעם שהם מגיעים לאורגזמה. החלק הקרימינלי של הסדרה מגיע כשג’ון מציע להשתמש ב”שקט” (כמו שסוזי קוראת לזה) כדי לעבור על החוק במטרה להציל את הספרייה בה סוזי עובדת ומיועדת להריסה.

פרקשן עבד עד לאחרונה במארוול (Uncanny X-Men, Hawkeye) ועם סיום חוזה הבלעדיות שלו מתמקד כעת ביצירות עצמאיות ב-Image. הניסיון ההוליוודי שלו כולל ייעוץ להפקת “איירון מן 3” וכתיבה עבור סדרת האנימציה “ארצ’ר”. דקוניק עובדת גם היא לא מעט עם מארוול (Captain Marvel), וכעת נהנית מהצלחת הסדרות העצמאיות שלה Pretty Deadly ביחד עם הציירת אמה ריוס ו-Bitch Planet עם הצייר ולנטין דה לאנדרו, שתיהן ב-Image.

(סייע בהכנת הידיעות: אלון רוזנבלום)

השאר תגובה