הפלאש עונה 1 פרק 14, ביקורת: נפולת

ספוילר “הפלאש” עונה 1 פרק 14

הסיום החפוז של הפרק הקודם היה מרגיז, אך הוביל להתחלה טובה בפרק העוקב: רוני ריימונד ומרטין סטיין הופרדו בהצלחה. ככל שהפרק התקדם היה ברור שמשהו לא בסדר והקשר ביניהם לא ניתק לחלוטין; ההעדפות הקולינריות של פרופ’ סטיין הושפעו מרוני, והאמפתיה שלהם זה לזה, גם ממרחקים, התעצמה מרגע לרגע. הגרוע מכל, גנרל איילינג רצה ללכוד אותם ולהשתמש בפיירסטורם לצרכיו הצבאיים.

מבלי שזה ייאמר מראש, מפיקי הסדרה הודו השבוע שקשת הסיפור של פיירסטורם שימשה כבסיס לספין-אוף, כשם שהפלאש הופיע לראשונה ב”חץ”. אני לא לגמרי בטוח ביכולות של רובי אמל להוביל סדרה משלו ועד כמה זה יעבוד במסגרת חדשה (מושא האהבה של רוני, קייטלין, נמצאת בסדרה אחרת), אבל יש פוטנציאל והמעבר של רוני\סטיין לעיר אחרת במטרה להמשיך לחקור את היכולות המשותפות שלהם, משמש כפרמיס לסדרה.

"צריך לטפל בבעיית השירותים הציבוריים של סנטרל סיטי"
“צריך לטפל בבעיית השירותים הציבוריים של סנטרל סיטי”

עלילת פיירסטורם לא שימשה רק כהתחלה אפשרית של משהו חדש, אלא גם התקדמה בקו עלילת המסגרת; גנרל איילינג שב למרר את חיי צוות החץפלאש וניסה לדחוף את וולס לחזור לשתף איתו פעולה. באיזון מוזר בין המוסר המפוקפק שלו כאיש בצהוב\ריוורס-פלאש וד”ר וולס האהוב ומוערך על שותפיו, וולס מסר את סטיין לידי איילינג, רק כדי שבאמצעות הקשר המנטלי עם רוני ימצאו את סטיין וינטרלו את איילינג. אם מישהו עוד תהה בזהות האמיתית של האיש בצהוב, וולס הוריד את המסכה רגע לפני שהותיר את איילינג לחסדיו של גרוד.

עלילת המשנה הראשונה שמה את בארי במרכז הממצאים הטריים של ג’ו וסיסקו, והתמודדות עם המידע שהוא עשוי לחזור בזמן ולנסות להציל את חיי אמו – ולהיכשל. חוץ מהניסיונות להבין כיצד זה ייתכן (תודה, פרופ’ סטיין) התובנה המשמעותית ביותר של בארי הייתה שהוא צריך להתכונן היטב לקרב הגדול עם האיש בצהוב בעתיד\עבר ולהציל את נורה.

בעלילת המשנה השנייה והנחותה יותר אייריס ממשיכה לנסות ולמצוא טעם לקיומה. אחרי הכישלון בכניסה למשולש רומנטי או הרס מערכת היחסים של בארי ולינדה, היא חוזרת לנסות ולעשות משהו משמעותי בעבודה. אחרי שביקשה לברוח מהתדמית שלה כבלוגרית שמתמחה בפלאש והתופעות המוזרות של סנטרל סיטי, אייריס בוחרת לחזור למקום הזה בדיוק ולהשתמש בחברות שלה עם בארי, קייטלין וסיסקו כדי לגלות את האמת על “Vאיש הבוער” ומה שמתרחש במעבדות סטאר.

מי שימסור מידע על הימצאותו של אדי, יקבל פיצה חינם במהירות הבזק באדיבותו של בארי אלן.

מידוויי סיטי היא עיר בידיונית נוספת ביקום DC, מפורסמת כמקום פעילותם של הוקמן, הוקוומן\הוקגירל ודום פטרול.

ציון: 4
ratings-tv-4

השאר תגובה