החץ 3.12: התקוממות

ספוילר “החץ” עונה 3 פרק 12

Arrow_3.12_small

זוכרים שבסוף הסיקור הקודם קראתי ליוצרי הסדרה להתעורר? מסתבר שמישהו שמע אותי. בפרק שכולו מעין מחווה לטרילוגיית “האביר האפל” של כריסטופר נולאן (ממנה הסדרה שאבה השראה ברורה), אנחנו נחשפים לסיפורו של מלקולם מרלין, שמוצג כברוס וויין “רשע”. לא שלא ידענו מפרקים קודמים את הסיבה לאישיותו המופרעת של מרלין, אבל הפעם האירועים נפרשים בפנינו על המסך.

חברי “צוות החץ” מתחילים לגבש מהלך אחרון ומוחץ נגד בריק ובדרך נתקלים בתגלית שמסבכת את העלילה: בריק הוא זה שהרג את רבקה מרלין, אשתו של מלקום, לפני 21 שנים. כשמרלין מגלה את האמת הוא מנצל את הצוות כדי למצוא את בריק ולממש את נקמתו, אותה חשב שביצע לאחר שאיבד את רעייתו. אחרי ניסיון כושל ללכוד את בריק וסיוע מפתיע של מלקולם, הוא מציע לחבורה לשתף פעולה. פליסיטי, שנשארת נאמנה לדרכו של אוליבר, מסרבת בתוקף לשתף פעולה עם מי שהיא מכנה “מפלצת” (נאמר בטון כל כך עוצמתי עד שנוספה משמעות חדשה למילה).

מרלין מתוודה בפני ת’יאה על הגילוי האחרון שלו. היא מבקשת שינסה דרך פעולה אחרת מאחר והריגת בריק לא באמת תתקן את נפשו הפצועה של מרלין, או תשנה את המציאות.

אוליבר, שנמצא בעיצומו של תהליך שיקום בעקבות “שובו מהמתים” בפיקוחה של טאטסו, מחליט שאין ברירה אלא לשוב הביתה ולתכנן את העימות הסופי עם ראס אל-גול כדי להבטיח את ביטחונה של ת’יאה. טאטסו מציגה בפניו את הרעיון של “הגולם הקם על יוצרו” ומציעה לו ללמוד את ראס. כדי לעשות זאת אוליבר חייב למצוא מישהו שאומן ע”י ראס בעצמו. הבחירה הראשונה, מאסאו, חזר לשורות הליגה ולא יוכל לעזור; הבחירה השנייה היא מרלין, מה שמוביל למערכה הסופית בפרק, ובקשתו של אוליבר מהנמסיס לשעבר.

כדי לנצח את הכנופיה של בריק, לורל ורוי מחליטים לגייס את כל אנשי הגליידס להתקוממות אחת אחרונה מול הכנופיה השולטת ברובע. גם סין, חברתם של שרה ורוי, וטד גראנט (בחזרה לתלבושת וויילדקאט הישנה שלו, אחרי התרעמות קלה על תחביבה החדש של לורל) נרתמים למאבק ועוזרים בהובלת ההמון. סין מזהה שהקנרית היא לא שרה, ובשוך הסערה משתפת את קוונטין בפרטים.

במהלך הקרב הגדול מרלין מצליח לבודד את בריק, שמתוודה בפניו שרצח רבקה היה טקס החניכה שלו לעולם הפשע, ומרלין כמעט ומשיג את נקמתו לפני שאוליבר מתערב ומונע זאת. אוליבר משכנע את מלקולם לתקן את העוול וחטאי העבר בחיזוק יחסיו עם ת’יאה. לאחר מכן הוא מבקר את השניים, סוג של איחוד משפחתי, ומגייס את מלקולם כמי שידריך אותו להילחם כראוי בראס.

החץ מתקבל בשמחה ע”י תושבי הגליידס, התקשורת והמשטרה. בנאום מרשים הוא מצהיר שלעולם לא ינטוש שוב את העיר, אך אם לא תהיה ברירה, הוא מוכיח לאזרחים שהם יכולים לעזור לעיר לא פחות ממנו. מי שפחות מקבלת את אוליבר בברכה, היא פליסיטי. שבועות ארוכים לאחר שמת לכאורה והתהפוכות הרבות שעברה, רק באותו היום פליסיטי התעקשה לשמור על העקרונות של החץ, עקרונות בהם בגד עם שובו ופנה לעזרה ממרלין.

– טד גראנט משתלב במרקם הויג’ילנטי של סטארלינג סיטי כוויילדקאט.
– העיר בלאדהייבן מוזכרת שוב בסדרה.

ציון: 4
ratings-tv-4

4 thoughts on “החץ 3.12: התקוממות”

  1. זה לא מפריע לכם העובדה שאתם מפרסמים את אותה הכתבה גם ב tvyaddo. אתם יכולים לקבל עונש על כפילות תוכן. או שאני מפספס משהו.
    חוץ מזה אחלה אתר ואחלה ביקורת.

    1. אכן פיספסת; עד לאחרונה הביקורות (לא רק של “החץ” – גם “גות’אם”, “הפלאש” ו”הסוכנת קרטר”) פורסמו אך ורק ב”קפה+טלוויזיה” ומעתה הן מתפרסמות במקביל גם פה.

השאר תגובה