ריבוט או לא ריבוט?! זו השאלה

בחודש מאי נוכל סוף סוף לקרוא את הארוע הקומיקסאי הגדול (אולי הכי גדול) של חברת Marvel, והמתוקשר ביותר בשנים האחרונות, ה – secret wars. ארוע שיימשך 8 חוברות מהכותב ג’ונתן היקמן והצייר אסד ריביק. הסדרה מהווה גם סיום לריצה של היקמן על ה”אוונג’רס” ו”ניו אווג’רס” וגם אירוע שאמור לשנות את פני היקום של מארוול.

ג’ונתן היקמן כבר כמעט שנתיים בונה סיפור גדול בריצות שלו ובהם מסופר על אירוע טבעי שנקרא Incursions (פלישות בתרגום מילולי). אירוע שמחבר בין שני יקומים בנקודה ספציפית שנקראת Incursion point, בה שני היקומים “פולשים” לאותו חלל וכדורי הארץ של היקומים מתנגשים. האירוע נמשך שמונה שעות ובסופו קורה לרוב אחד משני דברים, או שמשמידים את אחד הכוכבים וככה מצילים את היקומים, או ששני כדורי הארץ מתנגשים ומשמידים את היקומים שלהם יחד איתם. האירוע הזה לאט לאט משמיד את המולטיוורס של מארוול.

secret wars 01

האילומנטי, ארגון סודי של שישה מבחירי היקום של מרוול, בו נמצאים ריד ריצ’רדס (מיסטר פנטסטיק), הפנתר השחור, אירון מן, בלאק בולט מה – Inhumans, דוקטור סטיפן סטריינג’ ופרופסור אקסאוויר, היו במשך זמן רב היחידים שידעו על האירוע הזה ושמרו עליו בסוד בזמן שניסו למצוא פתרון.

בחודשיים האחרונים מארוול פרסמו טיזרים ובהם מזכירים את המונח Battleworld בלי הסברים לגבי מה מדובר, אבל כן נאמר שזה אמור להיות רלוונטי לאירוע. במסיבת עיתונאים שערכה החברה לא מכבר נחשף התוכן של האירוע הקרב ובא. בכנס הוסבר ש – Battleworld יהיה בעצם היקום החדש של מרוול. רגע, אל תצעקו ריבוט עדיין. מסתבר שב – Secret wars, בעקבות הפלישות, כל היקומים המקבילים של מארוול, יקום 616 (שהוא הייקום השולט והמרכזי שהחל אי שם בתחילת שנות השישים), יקום ה – Ultimate (שהלך ודעך עם השנים והיום יש בו כותר אחד בלבד), יקום Age of Apocalypse, יקום הזומבים, יקום 2099 ועוד, ישתלבו ויהיו ליקום אחד גדול בשם Battleworld.

secret wars 02

כפי שאמר טום ברוורט, אחד האנשים הבכירים במרוול: אין יותר העולם של מרוול, אין יותר אולטימייט, יש רק את עולם ה – Battleworld והרבה מאוד ריק מסביב. שאקסל אלונזו (העורך הראשי של מארוול) אמר: דמיינו שני מגשי פיצה שמתנגשים זה בזה”. הכוונה היא שילוב של כל היקומים המקבילים ליקום אחד גדול עם האנשים והאזורים הגיאוגרפים משאר היקומים ויצירת עולם חדש (מרוול אפילו ספקה מפה חדשה של העולם – הקישור מצורף). חלק מהיקומים, שהיו מקבילים בעבר, יקבלו מקום נכבד בעולם החדש כמו למשל היקום של Age of Apocalypse.

SW Map.jpg
מפת ה- Battleworld של מרוול. הקליקו לעבור למפה האינטראקטיבית

האם מדובר בריבוט? לא ממש. מצד אחד אכן מדובר ביקום חדש. מצד שני, היקום לא נוצר מכלום, מדובר בשילוב של כל ההמשכיות של היקומים השונים ליצירת יקום אחד מרכזי וגדול. ככה שבאמת, עד כמה שניתן להבין, אין בו שום דבר חדש למרות שכרגע אין מידע ספציפי לגבי ההיסטוריות האישיות של כל אחד מהגיבורים, האם ההיסטוריה תימשר או שתשנה בעקבות הארוע. כמו כן לא ברור מי מהגיבורים ישרוד את הארוע וכמובן, מי יחזור מן המתים (וולברין, מישהו?)

גם אחרי מסיבת העיתונאים פרטים רבים לגבי האירוע ותוצאותיו עדיין לא ברורים. למשל: למה המלחמות האלה סודיות? מי נלחם במי ולמה? וכמובן, אם שאנחנו יודעים שכבר בחוברת הראשונה היקום החדש יווצר, מה יקרה בשבע החוברות האחרות? לא ברור לאן בדיוק מארוול חותרים.

secret wars 03

ישנן שתי אפשרויות לסיומו של הארוע:
אחת: למרות השילוב בין היקומים השונים, התוצאה תהיה בסוף מן יקום 616 (היקום הראשי) עם שאריות משאר היקומים.
השנייה: ייתכן שבאמת ייוצר כאן משהו חדש, שהיוצרים במארוול ינצלו את ההזדמנויות השונות והרבות שחבויות כאן ויציגו לקוראים סטטוס קוו חדש.

הסדרה עצמה תצא בחודש מאי ולפני זה כשתקדים אותה חוברת מספר 0, אשר תצא ב – free comic book day (ה- 2 במאי) ותשמש כהכנה לסדרה.

One thought on “ריבוט או לא ריבוט?! זו השאלה”

  1. הסיפור בטח ישנה את יקום מארוול לנצח! או לפחות לכמה חודשים טובים. (כמו כל אירוע גדול)

    אבל תודה שפרסמת את הכתבה הזו. הפעם הראשונה שבה אני מבין בדיוק מה הולך לקרות באירוע(וקראתי משהו בסגנון כבר כמה פעמים).

השאר תגובה