עומרי קורש – אומן פנטסטי של יקום פנטסטי

זה לא סוד שבישראל יש לא מעט אנשים מאוד מוכשרים. יש כאן אומנים נהדרים בתחומים שונים שמצליחים ליצר לעצמם שם בינלאומי. יש לנו כאן אנשים מיוחדים עם עין ייחודית וכאשר מדובר על עולמות של פנטסיה אחד השמות המעניינים שנתקלנו בהם לאחרונה הוא עומרי קורש, יוצר (או יש לומר, אומן) בן 32, בעל תואר באומנות משנקר אשר מצייר ומציג את עבודותיו בגלריות בארץ כבר שנים.

בימים אלו עומל קורש על פרוייקט חדש, ספר פנטסיה שנקרא “נוארבה” (Nuerva). ההתחלה של הספר הייתה בעקבות חלום שקורש חלם בגיל 24 בערך. החלום הפך לסדרה של ציורים וסיפור של כעשרה עמודים. כשקורש העביר את היצירה לחברים, הייתה התלהבות וביקורת אחת שנשמעה כמעט מכל אדם שפגש, “קצר מדי”. קורש פנה לחבר טוב, עמית בוברוב, סופר שכתב את The journals of Raymond brooks. השניים עבדו יחדיו על הספר שצבר עוד ועוד נפח, עוד ועוד עמודים, עוד ציורים ועוד הרבה מאוד פנטסיה. כעת הספר עומד על 200 עמודים, 60 ציורים וסקיצות.

skete

עומרי מגדיר את הספר כמעין סיפור “אליס בארץ הפלאות” עם סיפורי קונספירציה והיפה והחיה. הספר עצמו נכתב באנגלית. הסיפור מחולק ל3 חלקים. החלק הראשון מבוסס על החלום עצמו. הדמות הראשית לא מוגדרת כזכר או נקבה, הדמויות ללא שם, הארט הוא לא אילוסטרציה. כל האומנות המתלווה לספר היא תרגום אומנותי מחדש של סצנה קיימת. קורש פעל על פי הרגש והאינטואיציה שלו ברוב המקרים להוציא מקרה אחד, והוא אופי הדמות הראשית, שחשוב שהמגדר שלה יהיה מטושטש.

אולם, מכיוון שאנחנו מדברים על יוצר פנטסיה, נפסיק עם המילים ונעבור אל התמונות, וניתן לתמונות לדבר בשם עצמן, יצרנו כאן גלריה ממספר תמונות שקיבלתי מעומרי ואשר מראות את כיוון החשיבה, היצירה ובעיקר, ההרגשה שלו. אם אתם מסוקרנים אתם יכולים לבקר בבלוג של עומרי למידע נוסף (ויצירות נוספות) ואם אתם רוצים לעזור לעומרי להגשים חלום, תרמו לקמפיין האינדיגוגו שלו, שבסופו, בעזרתכם, הוא מקווה להוציא את הספר לאור:

השאר תגובה