ביקורת, "על טבעי", עונה 13 פרק 3 – סבלנות (פיישנס)

מאז ומתמיד לאחים וינצ'סטר יש פתרון פשוט מאוד כשהמצב על הקרשים, עושים פרק בו הם צריכים לפעול בנפרד, אם זה בגלל כורח הנסיבות או אם זה בגלל בחירה. ראינו את זה כשסאם שחרר את לוציפר מהקופסא, כשדין הרג את איימי ועוד רבים וטובים, הניתוק הזה עושה טוב לדמויות, לעלילה ולפרק. אנחנו מצליחים לקבל מספר כיווני עלילה מזוויות שונות אבל בסוף מבינים למה השניים האלו עובדים כל כך טוב ביחד.

בזמן שהבנים מקבלים טלפון ממיזורי, חברה וותיקה של השניים, כמה ותיקה? למען האמת לקחו לי מספר גירודי ראש לנסות להיזכר מאיפה היא. אחרי הכל, ראינו אותה לאחרונה רק בעונה הראשונה של הסדרה ומאז עברו להן 12 שנה. דין, שלא מסוגל להישאר במחיצתו של ג'ק, מחליט לקחת את הציד. לעומתו, סאם מחליט שהגיע הזמן להשחיז את הלהב שהוא ג'ק ונשאר איתו בבונקר על מנת לאמן אותו ולאפשר לו שליטה מלאה בכוחותיו.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

הפרק בסופו של דבר עסק במורשת שהמשפחות שלנו מנחילות לנו והשאלה הגדולה, האם אנחנו נמשיך את השושלת המשפחתית או נבחר ללכת בדרך חדשה. בפרק שלנו, ג'יימס, הבן של מיזורי אשר החליט לנטוש כל קשר משפחתי לאמא שלו, פיישנס טרנר שבסוף מאמצת את המורשת המשפחתית וג'ק שמבועת מן הכוחות שלו. איפשהו ג'ק יודע שהכוחות שלו מגיעים ממקום מרושע, הוא מאמין שככל שהוא ישתמש בהם הוא יהיה דומה יותר ויותר ללוציפר מאשר לקסטיאל.

מהות הפרק מגיעה גם ללב הסדרה, סאם ודין שהשאלה הזו מעסיקה אותם בערך מתחילת העונה הראשונה. דין ממשיך באותם אידיאות שמלוות אותו מתחילת הסדרה – הדם שלך קובע מי אתה, אם אבא שלך הוא השטן, אי אפשר להציל אותך, גורלך הוא להיות מרושע.

Supernatural, Patience 03

נכון, לדין פה ושם בעבר היו סטיות  מהאידיאולוגיה הזו, בני הוא הדוגמא המושלמת לכך. אבל כנראה, כשמסתכלים על האבא של ג'ק ומה נלקח מהם בגללו: מארי וקאס, הוא לא יכול להפנות את הלחי השנייה. סאם לעומתו, תמיד האמין בזה שמשפחה לא קובעת מי אתה ומשתמש בחיים שלו בתור הוכחה: הוא הצליח להיגמל מדם השדים ולא נכנע ללוציפר, הגורל שהיה שלו מהיום שהוא נולד.

הצגתה של פיישנס מהווה נקודה מעניינת לסדרה, או יותר נכון לספין אוף שלה. כבר מספר חודשים רצים להם דיווחים על סדרת ספין אוף לעל טבעי שתכלול קאסט נשי. חיבורה של ג'ודי אל פיישנס ויחד עם הבנות הקודמות שהוצגו במהלך הסדרה, מקדם את האפשרות שהסדרה אכן תתרחש.

Supernatural, Patience 01

הפרק נחתם באחד הוויכוחים הקשים בין סאם לדין וכמו ההורים הצעירים שהם, ג'ק מקשיב לכל השיחה ללא ידיעתם, שומע את דעתו האמיתית של דין עליו ואפילו את הכוונות הנסתרות של סאם בשבילו. כשג'ק מתייסר על האפשרות שייתכן שהוא זה שהרג את קסטיאל (בצורה עקיפה כמובן), הכוחות שלו לוקחים שליטה והוא קורא למישהו וכנראה מחזיר אותו לחיים – קאסטאיל.

בסקירה שלי לפרק הראשון של העונה ציינתי שאני לא רוצה את קסטיאל בחזרה. מישה קולינס הוא שחקן מצוין וגאון קומי, אבל אני מרגיש לפחות שהוא עשה את שלו ב"על טבעי", הוא כבר מת מספר פעמים וחזר שוב ושוב, הפעם הוא קיבל את הפרידה המרגשת והלוויה המתאימה, המוות שלו היה שלם. עכשיו הוא נהרס.

ציון: 4
ratings-tv-4

השאר תגובה