לקראת סוף הצילומים, הבימאים פיל לורד וכריס מילר פוטרו מ-“האן סולו” הסרט (מעודכן)

עדכון 23.6 – הבמאי רון האוורד, שביים את טרילוגיית סרטי “צופן דה וינצ’י” בכיכובו של טום הנקס וגם סרטים נחשבים כמו “אפולו 13”, “ספלאש”, “נפלאות התבונה” ועוד, נבחר כבמאי אשר יחליף את פיל לורד וכריס מילר וישלים את העבודה על סרט הסולו של האן סולו.

הידיעה המקורית –

אם הרגשתם תזוזות לא נעימות ב”כוח” זה מכיוון שהלילה נפל גורל, ובאמצע ההפקה, אחרי מספר חודשי צילומים, הבימאים פיל לורד וכריס מילר הודיעו שהם עוזבים את סרט הסולו של “האן סולו” בעקבות, הסיבה הגנרית של הוליווד, “חילוקי דעות יצירתיים”. צוות הבימאים, שעומד מאחורי הצלחות כמו “גשם של פלאפל”, “סרט לגו” וסרטי “רחוב ג’אמפ 21” שחררו הודעה לעיתונות: “למרבה הצער, החזון שלנו והתהליך לא עמדו בקנה אחד עם החזון של השותפים שלנו. בדרך כלל אנחנו לא אוהבים את הביטוי ‘חילוקי דעות יצירתיים’, אבל במקרה הזה הקלישאה נכונה. אנחנו גאים מאוד בעבודה הפנומנלית של אנשי הצוות והשחקנים שלנו”.

ההודעה של צמד הבימאים, שחלק מהמקורות בארצות הברית טוענים כי פוטרו, הגיעה אחרי שלוקאספילם הודיעו על העזיבה באתר הרשמי של Star Wars: “סרט האן סולו ימשיך את הפקתו, אבל יהיה שינוי בכס הבימוי. פיל לורד וכריס מילר הם צמד בימאים מוכשר ביותר שהרכיבו צוות הפקה ושחקנים מדהימים אולם הובהר כי יש לנו חזון יצירתי שונה לחלוטין לגבי הסרט הזה והוחלט שנפצל את דרכינו. נודיע על במאי חדש בקרוב”. על ההודעה חתומה קתלין קנדי הנשיאה של לוקאספילם.

Lord-and-Miller1
פיל לורד (מימין) וכריס מילר בזמנים טובים יותר

צילומי הסרט החלו בפברואר באולפנים בלונדון וברחבי העולם, ועל פי הדיווחים, נשארו להפקה עוד כשלושה שבועות צילומים שלאחריהם ייכנס הסרט לעריכה ולצילומי השלמה שמתוכננים לסוף הקיץ. חשוב מאוד לציין כי, נכון לכתיבת שורות אלו, אין שינוי בתאריך היציאה של הסרט שהוא 25 במאי 2018.

נראה כי הפיטורים של צמד הבימאים, על פי מקורות שמדווחים ל-Hollywood Reporter, היו על רקע חילוקי דעות על אופי דמותו של האן סולו בסרט. החיכוכים החלו כמעט עם תחילת הצילומים, אולם מילר ולורד האמינו כי יצליחו לגשר על הפערים. אולם, בסופו של דבר, נראה כי קתלין קנדי החליטה לתמוך בגישה של לורנס קסדן והבימאים פוטרו.

אלדן ארנרייך (“יצורים יפהפיים”, “טטרו”, “יחי הקיסר”) הוא האן סולו הצעיר ולצידו ניתן יהיה לראות את דונלד גלובר (“אטלנטה”) שמגלם את לנדו קאלריסיאן הצעיר, וודי הארלסון, ט’אנדי ניוטון וג’ונאס סואוטמט שייכנס לנעליו הגדולות (ופרוותו) של צ’ובאקה. הסרט, שנכנס תחת הלוגו Legends, כמו “רוג אחת”, נכתב על ידי לורנס קסדן (שהיה בין התסריטאים של הטרילוגיה המקורית משנות השבעים/שמונים) ובנו ג’ון. הסרט סוקר את הרפתקאותיו של האן סולו בצעירותו, לפני שפגש בלוק סקייווקר ואובי ואן קנובי והפך לאחד הכוחות המרכזיים במלחמה באימפריה.

השאר תגובה