אדם ווסט, הבאטמן הטלוויזיוני משנות השישים, מת והוא בן 88

אדם ווסט, השחקן האייקוני שגילם את באטמן בסדרת הטלוויזיה משנות השישים, מת והוא בן 88. לשמחתנו, ווסט זכה בעשור האחרון לתחייה ולהתעניינות מחודשת מצד האוהדים, והיום המותג של באטמן 66 זוכה לחוברות קומיקס, סרט אנימציה שיצא לא מכבר ואדם ווסט עצמו זכה לעדנה וכבוד מחודש.

ווסט מת ממחלת הלוקימיה והוא השאיר אחריו אישה, שישה ילדים, חמישה נכדים ושני נינים. המשפחה הוציאה הודעה לעיתונות לאחר מותו: “אבא שלנו תמיד ראה עצמו כאביר הטוהר ושאף להשאיר רושם חיובי על אוהדיו ועל הסובבים אותו. הוא תמיד יישאר הגיבור שלנו”.

adam-west-batman-dead at 88 - Header

המפיק של “באטמן” החליט ללהק את ווסט לתפקיד באטמן אחרי שראה אותו בפרסומות למוצר של חברת נסטלה שהיו מעין פרודיה על סרטי ג’יימס בונד (אחת הפרסומות מצורפות כאן למטה). ווסט הסכים לחתום על ההסכם בתנאי אחד, שהוא יוכל להחליט או להטיל וטו על השחקן שיגלם את רובין. ברט וורד נבחר לתפקיד רובין בסופו של דבר.

הפרק הראשון בסדרה שודר ב-12 בינואר 1966 ועד היום הסדרה נחשבת לקאלט. העונה הראשונה הייתה כל כך פופולארית, שבסופה יצא לבתי הקולנוע “באטמן – הסרט” שהיה להצלחה מסחררת. הסדרה שרדה 3 עונות והגיעה ל-120 פרקים, מכיוון שבחלק מהעונות שודרו שני פרקים בשבוע במקום אחד. להלן הטריילר של הסרט שיצא ב- 1966:

אדם ווסט אמר בראיונות כי הוא הבין שהטון של הסדרה יהיה קומי והוא החליט לגלם את באטמן בצורה “מצחיקה, בשביל הצחוקים. אבל כדי לעשות את זה אסור היה לי לחשוב שהסיטואציה מצחיקה או לנסות להצחיק בכוח, כדי שזה יעבוד הייתי חייב להיות רציני ביותר”. בשנים האחרונות חזר ווסט לעולמו של באטמן ודיבב לא מעט דמויות בסדרות אנימציה ובסרטים השונים. בשנה שעברה יצא ב-DVD סרט אנימציה, Batman, return of the caped crusaders, בו מככבים (בקולותיהם) אדם ווסט וברט וורד כבאטמן ורובין ואגף הדיגיטל של DC קומיקס מוציא מדי כשבוע סדרת קומיקס דיגיטלית של באטמן 66 (כרגע בהפסקה), הגרסאות הדיגיטליות זוכות גם להדפסה ויוצאות כחוברות. מצורפות כותרות הפתיחה של סרט האנימציה שיצא בשנה שעברה:

השאר תגובה