ביקורת, “אגדות המחר”, עונה 2, פרק 13 – הארץ האבודה

בפרק של השבוע חזרנו בזמן לא רק לתקופת הדינוזאורים אלא גם לתקופה בה הפרקים היו לא מוצלחים. מאכזב מאוד שהכותבים לא מצליחים לשמור על קו אחיד של עלילה בה כל פרק מספק כמות שווה של עניין ואקשן, יותר מדי פעמים התנדנדנו בין פרקים חלשים לפרקים מצוינים והפרק של השבוע הוא, לצערי, אולי הגרוע ביותר שהיה העונה.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

קשה לומר איזה חלק הפריע לי יותר בפרק: האפקטים המזעזעים, הכתיבה הכושלת או הניסיון המטופש ליצור רומן דמיוני. כל סצנות החללית נראו כמו חיקוי אומלל של דוקטור הו, במיוחד החלקים בהם הספינה מאבדת שליטה במערבולת הזמן או כששרה וג’קס נכנסים למוח של ריפ כדי לנסות להחזיר אותו למוטב. השימוש המוגזם באורות ומכונת עשן נראו כאילו יצאו מאיזה סרט מדע בדיוני של שנות ה80 והקונספט של הגיבורים נלחמים בגרסא המרושעת של עצמם הייתה מעייפת.

קו העלילה בו ריי הופך לטמבל חסר טאקט בתקופה הפרה-היסטורית והורס את הרגעים הרומנטים של אמאיה ונייט היה מטופש במיוחד, שכן ריי רחוק מאוד מלהיות טמבל ולא ברור למה החליטו להפוך אותו לליצן.

Legends of Tomorrow, Land of the Lost 03

היופי ברומן בין אמאיה לנייט היה שהוא התפתח בטבעיות ובאיטיות ולפתע פתאום הם לחצו על דוושת הגז ועברו מאפס למאה עשרים קמ”ש תוך שניה. אמאיה לא עוברת טוב כבחורה אגרסיבית מינית והסצנה היחידה שהצילה אותה בכל הפרק הייתה כשהיא תקשרה בצורה מקסימה עם הטי-רקס.

ואם כבר רומן מאולץ, ממש לא אהבתי שהפכו את גדעון לבחורה בשר ודם אבל הייתי מחליקה את זה אילולא היו נמנעים מהנשיקה הכל כך מיותרת והממש נדושה בינה לבין ריפ. וכדי להוסיף מלח לפצעים גדעון (המחשב) אומרת לריפ שהיא נהנתה מהרגע שלהם ביחד… מה לעזאזל עבר לכותבים בראש?!

Legends of Tomorrow, Land of the Lost 05

באמת שאין לי ולו מילה אחת טובה על הפרק של השבוע, במיוחד כשריפ בגרסתו הנבלית היה מעניין ביותר, וזה שהכותבים החליטו להחזיר אותו למסלול הבחור הטוב בניסיון אומלל לנצח את לגיון האבדון רק עושה את הסיפור פחות מעניין, מילא אם הם היו שומרים את זה לסוף העונה או משהו.

ריי גם הזכיר לנו שימיה של אמאיה על הספינה ספורים והיא בסוף העונה כנראה תחזור לעבר ולJSA כדי שהיא תוכל להמשיך את מורשת הויקסן בעתיד ולהעביר את הכוחות שלה לבת ולנכדה שלה יהיה עצוב להיפרד ממנה כי עד עכשיו היא הייתה הדמות הנשית הכי טובה בסדרה.

ציון: 1
ratings-tv-1

 

השאר תגובה