ביקורת, "על טבעי", עונה 12 פרק 15 – איפשהו בין גן עדן לגיהינום

הפרק של השבוע, "איפשהו בין גן עדן לגיהינום", התחיל עם אחד האיסטר אגים הטובים ביותר שאפשר לבקש מסדרות טלוויזיה, במיוחד ב"על טבעי" (לא נגלה מה הוא מפעת ספוילרים, אבל אם ראיתם ואתם צופים אדוקים של הסדרה, אין ספק שאתם יודעים על מה אני מדבר). 12 העונות שהסדרה משודרת, הפרקים המיוחדים שהיא ביצעה לאורך השנים, ההומור המיוחד, בדיחות המטא ותרבות הפופ נותנים את האפשרות ליוצרים לעשות מה שהם רוצים.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

עלילת הפרק הייתה פשוטה למדי, אחד מכלבי הגיהינום של קראולי השתחרר ועושה צרות בכדור הארץ. קראולי כמובן שלא יכול לשלוט בו, כי זה הכלב היחיד שלא מקשיב לו ונאמן ללוציפר, סאם ודין נאלצים לטפל בבעיה השבועית, הנה עלילה פשוטה למדי.

כזכור, הפרק הקודם הסתיים בכך שסאם מסכים לעבוד עם אנשי הספר הבריטים וכמובן שמסתיר זאת מדין. לאור הניסיון הרב שלי עם האחים וינצ'סטר הייתי בטוח שבעוד כמה פרקים דין יגלה את "הבגידה" יזרוק כמה כיסאות באוויר והנה יש לנו את פיצול האחים הקבוע לעונה.

Supernatural, Somewhere Between Heaven and Hell 01

נראה שכמו הצופים, גם האחים וינצ'סטר מתבגרים. אם לפני כמה עונות סאם היה שומר זאת בסוד ודין היה מגלה זאת פרק אחד לפני סיום העונה הפעם המצב שונה. סאם מחליט לספר לדין כבר בסוף הפרק הנוכחי על העסקה שלו ולמרבה ההפתעה דין מסכים אתו. במשך שנים הם עבדו עם האויבים שלהם כאשר הנסיבות דרשו זאת, אז למה לא עכשיו? אהבתי שהכותבים לא הלכו לכיוון הנדוש, המוכר והקל והציגו לנו משהו חדש ביחסים בין השניים.

קראולי ממשיך לשחק באש, הוא מתעלל בלוציפר בכל דרך אפשרית וממשיך להוכיח למה הוא זכאי להחזיק בתואר "מלך הגיהינום" בכך שהוא ממקם את עצמו 10 צעדים לפני כולם. אני (וכנראה חלק גדול מצופי הסדרה) מחכים לרגע שכל התוכניות של קראולי יתפוצצו לו בפנים בסופו של דבר ואז שוב נזכה לראות את לוציפר עושה צרות. היתרון היחיד בקו העלילה הממוחזר הזה הוא מארק פלגרינו שמצליח להיות לוציפר מצחיק, מוזר, מאיים וכמובן כובש! השחקן הזה הוא אחד הדברים הטובים ביותר שקרו לסדרה ואחד השחקנים האנדרייטד שפועלים היום (בכל זאת, לבן אדם יש ניסיון של 30 שנה, מדהים איך הוליווד פספסה אותו ולא הפכה אותו לכוכב).

Supernatural, Somewhere Between Heaven and Hell 08

קאס ממשיך בשלו, מחפש את קלי קליין שנושאת ברחמה את ילדו של לוציפר. מסתבר שהמלאכים החליטו לשים בצד את המחלוקות הקבועות שלהם ולהתאחד כנגד האיום הנוכחי. כחלק מהפיוס השמימי הזה הם מזמינים את קאס בחזרה הביתה.

יש תחושה שהכותבים פשוט מחכים, הם יודעים שקו העלילה עם הילד של לוציפר לא יכול להיות העוגן של העונה אז הם מותחים את החבל כמה שאפשר, לא נותנים שום התקדמות ופשוט רוצים להגיע לפרקי סוף העונה כדי להציג ולסגור את הנושא הזה בשיא המהירות.

בסך הכל מדובר בפרק מהנה עם רגעים קומיים טובים, מעט מאוד אקשן (שלא באמת היה נחוץ) ובגרות כללית שנחמד לראות מסאם ודין.

ציון: 4
ratings-tv-4

השאר תגובה