טריילר מלא חדש ל”איירון פיסט”

לפני מספר חודשים, במהלך קומיקון ניו יורק שנערך באוקטובר שנה שעברה, שחררה חברת נטפליקס טיזר טריילר ראשון באורך של דקה וחצי לעונה הראשונה שלה “איירון פיסט”. הטיזר היה בעיקר אווירה ובלי הרבה אקשן (לא שזה משהו רע). עכשיו, כחודש לפני שהסדרה הרביעית מבית היוצר המשותף של נטפליקס ומרוול תעלה לאוויר, מגיע אלינו טריילר חדש, מלא (שתיים וחצי דקות) שכבר מרחיב את היריעה ומעניק לנו תחושה עמוקה יותר על האופי והסגנון של הסדרה.

קשה כרגע להחליט האם הסדרה תהיה טובה או לא, ונכון להיום הסדרות של נטפליקס, ברובן, היו מצויינות וכל אחת מהן הצליחה מצד אחד למצב את עצמה בסגנון וטון שונים במקצת ומצד שני לחיות באופן הגיוני במשותף (בואפן ויזואלי ותסריטאי) ביקום הסינמטי/טלוויזיוני של מרוול. מה שכן, לגבי העלילה, ישנה בעיה קטנה, שהיא נשמעת כמו חזרה על “החץ” קצת (למרות שהיא נצמדת למקורות הקומיקס של הדמות). נטפליקס שחררו תקציר רשמי: “אחרי חמש עשרה שנים שנעדר, לאחר תאונת מטוס, דני רנד חוזר באופן מסתורי לניו יורק כשהוא נחוש לממש את זכות הראשונים שלו ולקחת בחזרה את החברה שמשפחתו בנתה. אולם, כאשר אויב נושן עולה על פני השטח בניו יורק על רנד להחליט בין המחויבויות המשפחתיות שלו לבין חובותיו כאיירון פיסט.

פין ג’ונס (לוראס טיירל ב”משחקי הכס”) הוא דניאל רנד, שחוזר לניו יורק אחרי שנעדר במשך שנים. הוא נאלץ להילחם נגד כוחות קרימינלים שמנסים לשלוט בעיר תוך שהוא משתמש ביכולות הקונג פו הנהדרות שלו והיכולת שלו לזמן את כוחו האימתני של אגרוף הברזל (Iron Fist). לצידו של פין ג’ונס נראה עוד שחקנית מ”משחקי הכס”, ג’סיקה הנוויק (נימריה סאנד, אחותה של אובארה) שתגלם את חברתו החדשה של רנד, קולין וויג, ולואיס טאן, מומחה לאומנויות לחימה ואיש פעלולים בעברו. כמו כן, נראה את רוסריו דוסון שהמפיקים והקהל כנראה מאוד מתלהבים ממנה, שתשחזר את תפקידה כקלייר, האחות שמצילה ועומדת לצד האנשים “בעלי היכולות” בזמן שהם צריכים עזרה רפואית. נראה לי שנקרא לה “הדבק של נטפליקס” כי היא באופן מוחלט הדמות המרכזית המקשרת בין הסדרות השונות, ואנחנו נראה אותה גם במיני סדרת “הדיפנדרס” שתצא במהלך השנה.

העונה הראשונה של “איירון פיסט”, שתמנה 13 פרקים, תעלה במלואה בנטפליקס ב-17 במרץ 2017.

השאר תגובה