ביקורת, "על טבעי", עונה 12 פרק 6 – חוגגים את החיים של אסא פוקס

דין וינצ'סטר הרג את היטלר! כן אני מודע לכך שמדובר באירועי הפרק האחרון. אבל אם דין וינצ'סטר ממשיך לנגן על העסק הזה, אין סיבה שגם אני לא. כיאה לדין, הוא נהנה לספר את פרט העלילה הזה לכל מי שהוא פוגש.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

סאם ודין מגיעים לפגישה שגרתית אצל ג'ודי, שתמיד כיף לראות אותה. היא הקשר היחיד שנשאר לאחים, מלבדה הם איבדו את כולם. כל מי שליווה את האחים וינצ'סטר ליותר מפרק אחד מצא את מותו, נקווה שהמנהג האכזרי הזה יפסיק בשלב מסוים. הביקור המשמח נקטע מהר מאוד שג'ודי מקבלת הודעה שצייד בשם אסא פוקס נהרג והלווייתו תערך בקרוב.

לראשונה אנחנו רואים טכס אשכבה של ציידים ובכללי, מאז עונה 2, אנחנו רואים יותר משני ציידים שנמצאים באותו חדר ולא מנסים להרוג אחד את השני. הם עושים את מה שאנחנו מצפים מהם, שותים ומשתפים סיפורי מלחמה. כמובן שסאם ודין נחשבים המפורסמים של עולם הצייד, עם בדיחה נחמדה על כמות הפעמים שהם מתו וחזרו לחיים, אחרי הכל מה השניים האלו לא עברו?

supernatural-1206-02

בשלב מסויים מרי מצטרפת לחגיגה, מסתבר שבחיי הצייד הקודמים שלה, היא הצילה את אסא הילד. כתוצאה מכך אסא התמכר לחיי הצייד ומשם הדרך אל מדורת הקבר הייתה קצרה מתמיד. קבלת הפנים נהפכת לקרירה, אמא של אסא מאשימה אותה בכך שהוא רדף אחרי חיי הצייד ודין לא מסתיר את כעסו כשהוא מגלה שאמא שלו, שלא יצרה איתו קשר מספר ימים, נסעה לקנדה בשביל לוויה של מישהו שהיא בקושי מכירה. הכותבים נתנו את הדגש הנכון לגרום למרי להרגיש דג מחוץ למים בכל שלב בעונה ובפרק הזה, לא קל לה אפילו כשהיא באה לעשות מעשה טוב כמו לכבד אדם שמת.

לאחר שמספר גופות מתחילות לצוץ ברחבי הבית, העלילה נחשפת במלואה. אסא פתח חשבון ארוך עם שד והאחרון חיסל אותו. השד מחליט לעשות קצת כיף ולחסל את כל באי האשכבה. מצד אחד, הפרק היה כיפי, מהנה והמשיך את הקו הטוב שמאפיין את העונה הנוכחית. מצד שני, אי אפשר שלא "להתפעל" מהטמטום של כל הציידים שעם כל הכבוד נובע מכתיבה די עצלנית.

אילו ציידים שמכבדים את עצמם יעשו טעויות בסיסיות ששמורות בדרך כלל לנערות חסרות ידע והבנה בסרטי אימה… בסרטי אימה. למשל: הציידים מתפצלים לחפש שד בבית גדול, מבצעים משחק האשמות בין אחד לשני במקום פשוט לנסות לגרש את השד בלטינית ואף אחד מהם, אבל פשוט אף אחד לא מסתובב עם קמע הגנה משדים? כאילו בכוח רוצים להראות לנו שרק לסאם ולדין יש שכל (עם הקעקועים). אולי זו הסיבה שסאם ודין היחידים שמצליחים להחזיק יותר מכל צייד אחר. חוץ מבובי, שהיה הצייד החכם מכולם!

השד אמנם היה האויב הפיזי של הפרק, אבל לאור הגילוי הסופי אנחנו חוזרים למגמה המוכרת מתחילת העונה. בני אדם מסוגלים לזוועות גדולות יותר מכל מפלצת.

supernatural-1206-01

הפרק נחתם עם בילי, שמגיע ומציע למרי הצעה – תני לי להחזיר אותך לגן העדן. היא רואה בה את המבט המת, את העובדה שאין לה אף אחד. אישית חשבתי שמרי הולכת להסכים, שהנה קיבלנו אותה למספר פרקים ועכשיו הגיע הזמן לחזור לשגרה, אבל מרי מפתיעה את כולם ומחליטה להישאר. מעניין אותי איך היא תוכל להישאר בסדרה מבלי לקחת את הפוקוס מהיחסים של סאם ודין – שבדרך כלל מהווים את עיקר העלילה.

טריוויה: את הפרק ביים ג'ון באדהם, במאי הוליוודי וותיק שהחל את דרכו בטלוויזיה אי שם בשנות השבעים, ובשנות השמונים ביים כמה מהקלאסיקות שמלוות אותנו עד היום. באדהם ביים את "משחקי מלחמה" (1983), "תקלה מופלאה" (1986), "מעקב צמוד" (1986) ו"רעם כחול" (1983) ואפילו גרם להזנקה של ג'ון טרבולטה ככוכב ב1977 כשביים את "שגעון המוסיקה". בעשור האחרון חזר באדהם לטלוויזיה.

ציון: 4
ratings-tv-4

השאר תגובה