ביקורת, “החץ”, עונה 5 פרק 7 – ויג’ילנטי

גם אני רוצה להיות פורע חוק, ויג’ילנטי, זה נראה כאילו כל אחד יכול להיות כזה, אם זה כחלק מחבורתו העליזה של אוליבר (כל כך פיטר פן), או כפרילנס עצמאי בשטח כמו ה- frenemy החדש של אוליבר, שאפילו אין לו כינוי מיוחד, הוא פשוט ויג’ילנטי (כלכך גנרי). פרק שבע העונה מכניס אותנו אל לב המאבק בין החץ והויג’ילנטי בתוספת דרמה אישית, רומן טיפשי וטוויסט מפתיע.

קבלו 5 חצים ירוקים מפרק 7 (ספוילרים בפנים):

הויג’ילנטי – איזה כיף, סוף סוף מישהו קצת חכם, קבלו את הויג’ילנטי (פורע החוק), הוא גם מכסח לאוליבר וחבורתו את הצורה, גם אין לו רחמים מול פושעים וגם הרכיב על הפנים שלו מטען נפץ שמופעל כאשר מישהו מנסה להסיר מפניו את המסכה. (זה נשמע טיפשי לאללה, להרכיב מטען נפץ על הפנים של עצמך, אבל זה עובד!). אנחנו עוד לא יודעים את הזהות של הויג’ילנטי, כלומר, הוא טרם נחשף בסדרה, אבל מי שמכיר קצת את הקומיקס או יודע לפענח רמזים בסדרות טלוויזיה, יכול לנחש דיי בביטחון שמדובר בתובע הכללי (יותר מידי קלוזאפים דרמתיים והתפרצויות זעם).

יא בוגדת! – ואווו איזה טוויסט, אוולין שארפ, הנערה החמודה בקבוצת הלוחמים הצעירים של אוליבר היא משת”פית של פרומתאוס! אוולין הצליחה לעבוד על כולנו עם החזות החמודה והפגיעה שלה, כאשר מתחת לפני השטח מבעבעת נקמה וכעס רב, כנגד אוליבר (אני מנחש)… ואני חשבתי שאני לא אוהב את “כלב פרוע”. (OK בסדר, אני עדיין לא אוהב אותו, אבל אני מודה שהדמות שלו נמצאת במגמת שיפור בפרקים האחרונים). מה הסיבה שאוולין משתפת פעולה עם פרומתאוס וכיצד זה יבוא לכדי ביטוי? מי יודע? שילוב הכוחות ביניהם ועצם היותה בוגדת סמויה בצוות של אוליבר (שגם כך יש לו בעיות בלבטוח באנשים) פותח פתח רחב מאוד לתסריטאי הסדרה. אההה כן… ופרומתאוס יודע שאוליבר הוא החץ… כמה כיף!!!

arrow-0507-01

דייט קטלני – אוליבר… אתה בעונה חמישית, עוד לא למדת לא לבטוח בעיתונאית?! מה אתה יוצא לדייט עם סוזאן? הרי ברור שיש לה אג’נדה. אחותך כבר הזהירה אותך מפניה, ואתה כמו נער מתלהב הולך ויוצא איתה לדייט?! בעוד אנו צופים כיצד היא לאט ובסבלנות, כמו אלמנה שחורה, טווה את הרשת שתלכוד אותך. אלק, מנהלת מלחמת ציוצים בטוויטר עם מישהו ברוסיה ומחכה לראות מה התגובה של אוליבר לעניין… לזה קוראים BAD NEWS.

AA ASAP – קווינטין לאנס סיפק לנו הפרק את האלמנט הדרמתי, הוא עדיין לא השתחרר מההתמכרות שלו לטיפה המרה, בשל הטראומה באיבוד שתי בנותיו (האחת נרצחה, השנייה איי שם, נוסעת בזמן). טיה, שיודעת מה זה לאבד אנשים אהובים כמו גם מה זה אומר התמכרות לטיפה (טוב, עבורה זו הייתה התמכרות לטיפה מסוג קצת אחר, דם!) מסרבת לתת לו להסתחרר מטה ולוקחת אותו למכון גמילה. למרות שכל הסצנה הזו הייתה קצת מחוץ לעלילת האקשן של הפרק, היא סיפקה רגש אמיתי בתוך כל הפלסטיקיות בסדרות הללו של CW, במיוחד בזכות המשחק של לאנס שבאמת הצליח לרגש.

arrow-0507-02

פלאשבק טיים – אני אוהב את רוב הפלאשבקים העונה, הם מוסיפים רבדים לאוליבר ומספקים זווית נוספת לעלילה המרכזית, הפרק אנו רואים קרב בין אוליבר ובין קובר (בגילומו של דולף לנדגרן, לעד איוון דארקו מרוקי 4). אומנם זה היה קרב קצר, אבל תמיד כיף לראות את לנדגרן מתאגרף ולהיזכר בילדות שלך. אני מנחש שהחוט המקשר בין הפלאשבק לעלילת הפרק הוא הבגידה, הברטבה וקולבר חתמו ביניהם הסכם. בעצם האחווה שלו בגדה באוליבר, בדומה למה שאוולין שארפ הולכת לעשות לו עם פרומתאוס.

אין ספק שהסדרה חוזרת לעצמה, ואנו מתקרבים לפרק 100! אשר עתיד להיות חלק מהקרוסאובר בין ארבעת סדרות היקום של DC ברשת- CW (שלהוציא החץ זה כולל את “הפלאש”, “סופרגירל” ו”אגדות המחר”). זאת יחד עם שובה של הכנרית השחורה. אין ספק שהולך להיות מעניין.

ציון לפרק: 4 חצים ירוקים
ratings-tv-4

 

השאר תגובה