ביקורת, “החץ”, עונה 5, פרק 3 – עניין של אמון

אין דבר יותר מבאס מלכתוב על פרק בינוני, עדיף כבר לכתוב על פרק גרוע, שכן אז יש לך את הלגיטימציה לבקר ולקטר, אבל מה אפשר להגיד על פרק בינוני להחריד? מסוג הפרקים שעושים אותם בשביל למלא את מכסת פרקי העונה בתוספת זרזיף של התקדמות עלילתית… בלי העמקת אופי לדמויות, אין באמת תרוץ לפרקים כאלו, אבל אין מה לעשות, כל סדרה מקבלת כמה כאלה בכל עונה. קבלו את פרק 3 בעונה 5 של “החץ”.

5 חצים מפרק 3 (ספוילרים בפנים):

אני רואה אנשים מתים – דיגל בכלא עקב בגידתם של חברי מחלקתו (מפרק 2), בכלא הוא פוגש את הנמסיס שלו FlashPoint (חשבתי שהוא מת), הם מדסקסים איש איש את כאבו וכעסו עד שדיגל מבין שהוא לא כועס עוד על FlashPoint שכן לא הוא הרג את אחיו אנדי, אלא דיגל עצמו הרג את אחיו (עונה 4) כך שהוא כועס (ורחוק מלסלוח) לעצמו על מעשיו. ואז בטוויסט, מתברר שFlashPoint היה רק יציר דמיונו של דיגל (אההה…הוא באמת מת).

ברטבה זה אח – אוליבר ממשיך להיזכר בימי טקס החניכה שלו לאחוות הברטבה, הוא מבין שהוא חייב לתת בכל אחד מהאחים שלו לאחווה אמון מוחלט (אבל בפרק הקודם למדנו שאסור לו לבטוח באיש… הן מאוד מבלבלות האחוות הרוסיות הללו). אי לכך ובהתאם לזאת הוא נותן לאחים שלו לחתוך את גבו בסכינים באמונה מוחלטת בהם. (שאיש מהאחים לא יהרוג אותו אלא רק יפצע אותו?!)

arrow-s05e03-01

למרוד ולהתחרט – רנה (החדש עם מסכת ההוקי שמזכירה יותר את ג’ייסון מיום שישי ה-13 מאשר ויג’לנטי אמיץ). מחליט לצאת כנגד ההוראות של החץ וכמובן מפשל ביג טיים כאשר הוא מפיל לתוך נוזל כימי (סטייל הג’וקר) את סוחר הסמים והופך אותו לסופר חזק ועמיד בפני כאב. התסריט הזה כל כך צפוי ומאולץ שכמעט והרצתי קדימה את הסצנה (מזל שהכוראוגרפיה של הקרבות עדיין מעולה). אוליבר מתעצבן עליו, פלסיטי מרגיעה אותו, אחותו מספרת לו איזה משל על הכלב שלה והוא מגיע להארה לגבי הטעות שלו (בנוסף לפלאשבקים מהברטבה). היי אוליבר, זו לא תמיד זה אשמתך, לפעמים הטיפוס (רנה) הוא סתם חתיכת אידיוט או שהתסריטאי פשוט עצלן.

האצלת סמכויות – המסקנה שאוליבר מגיע אליה היא שהוא חייב לבטוח באנשים שסביבו, אם זה האחים בברטבה, צוות החץ החדש או טיה כראש הצוות שלו. אוליבר, שלא ממש יודע איך לבטוח באנשים, נאלץ לעשות זאת ולהאציל סמכויות על הסובבים אותו, גם אם זה אומר לשלוח את צוות החץ לטבילת אש ראשונה ולהזמין אותם, כמתנה על מבצע מוצלח, למאורת החץ.

arrow-s05e03-02

זו אשמתי – הקטע היחיד שבאמת הצליח להפתיע ולרגש היה הווידוי של פליסטי לרורי (מר סמרטוטי בשבילכם) על כך שהיא זו שהסיטה את הטיל הגרעיני מיעדו (וכתוצאה מכך נהרגו מיליוני אנשים) אל עבר עירו שהוחרבה (והרגה רק עשרות אלפים). ידענו שהסוד הזה ייחשף בשלב מסוים אבל זה הפתיע שזה הגיע כל כך מוקדם ובאופן כל כך אמיץ וישיר ממנה (ולא כסוד שמתגלה בטעות, כרגיל בסדרה). מתברר שיש דמויות שבאמת מתבגרות ולומדות מטעויות העבר. רורי בהלם מהווידוי הקשה הזה וכנראה שיעברו פרק או שתיים עד שהוא יסלח לה, אבל אין ספק שגם זה יגיע.

כמה חצים קטנים כתוספת:

  • את הרע של הפרק, סוחר הסמים, מגלם קודי רודס, שהוא Stardust בליגת ה-WWE,  סטיבן אמל (החץ) התאבק מולו בזירה וכמחווה הוא הסכים להופיע בפרק. אגב, לסם אותו הוא מייצר בפרק קוראים Stardust

arrow-wwe

  • בילי השוטר, שהוא גם החבר החדש של פליסיטי, מציג את עצמו ל-חץ. למה? לא ממש ברור… האם הוא פרומיתאוס?
  • תכירו את סוזאן ווילאמס, כתבת Bitch במיוחד, שבסך הכל עושה את העבודה שלה, אבל היא פשוט הממממ… Bitch. עושה רושם שיהיה לה תפקיד משמעותי יותר העונה ככול שתמשיך לנסות ולחבל בתפקידו של אוליבר כראש העיר.
  • אגב, סוזאן ווילאמס – היא דמות מעולם הקומיקס של הגרין לנטר, היא הייתה נשואה לאח של האל ג’ורדון (הגרין לנטר), יש לה אובססיה לחשוף זהויות סודיות של סופר גיבורים, סביר להניח שהיא תנסה לחשוף את החץ.
  • תכירו את אדריאן צ’ייס – התובע המחוזי החדש, שיש לו גם עבר עם אוליבר (פעם אוליבר גנב לו דייט), גם אדריאן הוא דמות מהקומיקס שבה הוא הופך מהתובע המחוזי ל-Vigilante, לאחר שהוא מבין שהחוק לא תמיד משרת את הצדק.

ציון: 2.5 חצים עקומים
ratings-tv-2-half

One thought on “ביקורת, “החץ”, עונה 5, פרק 3 – עניין של אמון”

  1. אני לא יודע מה איתכם אבל העונה הזאת הסדרה חזרה לעצמה ובגדול והיא שוב חזרה לסדרה הטובה ביותר של DC כמו בשתי העונות הראשונות

השאר תגובה