ביקורת, “סופרגירל”, עונה 2, פרק 2 – הילדים האחרונים של קריפטון

נתחיל מהדברים החשובים – אני מסוגל לצפות במונטאז’ של שעה וחצי בו סופרגירל וסופרמן מצילים את המצב והחיוך לא ירד לי מהפנים. הכימיה בין מליסה בנויסט וטיילר הקלין פשוט מעולה. סופרמן “החדש” מתברר כבעל חוש הומור בריא להפליא (אני חוזר בי ממש שכתבתי בביקורת הקודמת, הקלין אחלה).

כן, נוכחותו של סופרמן מוסיפה המון לסדרה אבל כפי שאנחנו יודעים זו סדרה על סופרגירל ו-10 דקות אל תוך הפרק, קלארק מודיע לקארה שהוא צריך לחזור לחייו במטרופוליס. אבל! כמובן שעזיבתו של קאל-אל מתעכבת עקב אירועי מטאלו. אשכרה נבל של ה-CW ששרד יותר מפרק אחד.

קארה וסופרמן מגלים שהם חלשים מול הנבל החדש מפני שלא רק שיש לו חוזק-על, הוא גם פועל על בטריית קריפטונייט חיצונית שיושבת ממש על החזה שלו.

supergirl-0202-04

לאחר התבוסה של 2 הסופרים מול מטאלו אחד – “קדמוס” חושפים את עצמם באמצעות וידאו נבלים סטנדרטי, בהם הם קוראים תיגר על הקריפטונים כאשר הם מציגים אותם כאיום חייזרי על כדור הארץ. כך, בעצם, אנחנו, כקהל, מבינים שה-רעים של העונה הזו יהיו “קדמוס”. עניין שממשיך את אירועי העונה הקודמת, מפני שאנחנו יודעים (וגם מוזכרים בפרק הזה מספר פעמים) שג’רמיה, אביה הביולוגי של אלכס והמאמץ של קארה, נחטף ע”י אותו ארגון. כן, אותו ג’רמיה שמגולם ע”י דין קיין.

מה שמצחיק הוא, שבשני הפרקים הראשונים של העונה, כל הזמן רק מדברים על זה שימצאו אותו ויצילו אותו, אבל אף אחד לא ממש עושה משהו בפועל לגבי זה. כאילו… כאילו כולם חיים בסדרה ועובדים ע”פ תסריט שאומר להם שזה לא הזמן להכניס את העניין הזה לקדמת המסך. מוזר.

supergirl-0202-01

קריצה ששווה לציין: בסיום הקרב הראשון עם מטאלו, סופרמן וסופרגירל שיחזרו את הקאבר המפורסם מקשת הסיפור Crisis on Infinite Earths בה נראה סופרמן מחזיק את סופרגירל הפצועה קשה. קשת הסיפור הזו, שיצאה ב-1985, הייתה בעצם הפעם הראשונה שחברת DC אתחלו את יקום הקומיקס שלהם.  לפני יציאת הפרק, מחלקת השיווק של הסדרה שחררה את האימאג’ הזה, כאילו ממש היה מתוך קאבר של חוברת קומיקס. הייתי בטוח שהקריצה לא מקרית ושעלילת הפרק הזה תוביל לשילוב בין היקומים של סופרגירל ושאר גיבורי DC/CW, מה שיוביל לקרוס-אובר המרובע שמחכה לנו בהמשך העונה… אבל טעיתי.

דמויות משנה:

ווין
אם זה היה מרומז בעונה הקודמת, בעונה הזו ממש מנסים לדחוף לנו את זה בגרון: הדמות של ווין (ג’רמי ג’ורדן) ל”סופרגירל” היא ממש כמו שסיסקו הוא ל”פלאש”. אבל ממש! לא שזה לא משעשע ולא מוסיף להומור של הסדרה, אבל הדמיון בין 2 הדמויות קצת מעיק מדי (במיוחד ששניהם חולקים את אותו מולטיוורס טלוויזיוני). בכל מקרה, בעקבות האיום של מטאלו, ווין מכין חליפות אנטי-קריפטונייט… או לפחות ככה הם קוראים להן. לא מדובר בחליפות של ממש כמו בגרסאות אחר של סופרמן (שממש נראות כמו חליפות קרינה אפורות מכף רגל ועד ראש) אלא פשוט תוספת אלקטרונית שיושבת על ה-S.

supergirl-0202-03

קאט גרנט
על עזיבתה הממשמשת ובאה של קאט גרנט דיברנו כבר, עקב המעבר של הפקת הסדרה רחוק ממגוריה של גברת פלוקהארט. ואכן מדובר באחד הדברים המאכזבים בהפקה. כי דמותה של קאט גרנט היא ללא ספק הלב של הסדרה. היא הסיבה ששרדתי את העונה הראשונה גם בפרקיה הגרועים. היא מוסיפה המון עומק רגשי הן לסדרה בכללי והן לסופרגירל באופן ספציפי. מי חשב שהדמות הפלרטטנית מהעונה הראשונה של “לויס וקאלרק” שנעלמה כלא הייתה, תהיה אחד הדברים החשובים בסדרה של “סופרגירל”. קאט גרנט עוזבת עם הבטחה לחזור ובינתיים ג’יימס אולסן ימלא את תפקידה. בשיחת הפרידה בין קאט לסופרגירל, הייתה בי תקווה שקאט תודה בפניה שהיא לא השתכנעה מההצגה של שנה שעברה ושהיא יודעת שהיא וקארה הן אותו אדם. אחת ההחלטות המעולות בעונה הקודמת שהיוצרים פשוט היו פחדנים מדי להפוך אותה לקבועה.

ג’ון ג’ונס
ובכן, המתח בין ג’ון ג’ונס לסופרמן ממשיך גם בפרק הזה. קלארק לא רואה בעין יפה את העובדה שג’ונס שומר קריפטונייט ב-DEO (במיוחד אחרי שמתברר שמישהו מהסוכנות גנב קריפטונייט ששימש בסופו של דבר ליצירת 2 מטאלו). מה שיפה במתח הזה, הוא שאפשר ממש להבין את הטיעונים של שניהם. קלארק דואג שהקריפטונייט יפול לידיים הלא נכונות (מה שקרה בפרק הזה ממש) וג’ון לא רוצה להיתפס לא מוכן במקרה ויופיעו עוד קריפטונים לא-חברותיים ולא יהיה שום נשק להתמודד מולם. קלארק אף מציין ששניהם היו צריכים להיות בעלי ברית ולא בעלי אג’נדות מנוגדות (קריצה לליגת הצדק בקומיקס ששניהם חברים בה ואכן עובדים יחדיו). דיון בין 2 דמויות שהוא לא שחור-לבן זה תמיד דבר טוב. משהו שתמיד מוסיף עומק. אבל… כמובן זו סדרה של ה-CW וללא שום התפתחות עלילתית, רגשית או הגיונית ג’ון ג’ונס מחליט שהוא טעה והפרק נגמר בזה שהוא נותן לקלארק את כל הקריפטונייט שיש ב-DEO כדי שיעיף אותו לקיבינימאט. זה מאוד הפריע לי והרס את כל המומנטום של הדיאלוג המעניין בין 2 הדמויות.

ואם כבר מדברים עליו, מלבד הלוק של ג’ון ג’ונס שהיה מרשים לכל אורך הסדרה ציינתי בביקורת הקודמת כמה האפקטים השתפרו ביחס לעונה הקודמת (וביחס לשאר הסדרות של ה-CW בכלל). הדבר נשאר גם בפרק הזה, האפקטים פשוט נראים טוב. שוב, באופן יחסי לסדרה בתקציב כזה. אבל באמת שהחבר’ה שעובדים על הפלאש צריכים ללמוד ממי שאחראי על האפקטים ב-2 הפרקים האלו.

supergirl-0202-02

לסיכום: הפרק השני אכן ממשיך את מגמת ההשתפרות של הסדרה מעונתה ראשונה והיא לחלוטין מעמידה תחרות נאה לשאר הסדרות של ה-CW (לא שזו חכמה גדולה). השאלה הגדולה היא האם הסדרה תצליח להחזיק מים ללא הפאן שמביא איתו סופרמן והשילוב שלו עם קארה? זה משהו שאני באמת ובתמים חושש ממנו. נמשיך לעקוב.

ציון: 4
ratings-tv-4

השאר תגובה