אלייז’ה ווד לסדרה על פי ספרי דירק ג’נטלי שכתב דאגלס אדמס

כבר תקופה ארוכה שאנו יודעים כי BBC אמריקה מפתחים סדרה המבוססת על ספרי “דירק ג’נטלי” שכתב דאגלס אדמס. בתחילת השנה נודע כי הסדרה קיבלה הזמנה לעונה ראשונה מלאה, שתכלול 8 פרקים באורך של שעה כל פרק.

את הסדרה כותב מקס לנדיס (“כרוניקה בזמן אמת”) ובהפקה מעורבת גם חברת הוצאת הקומיקס IDW שהוציאה בשנה שעברה מיני סדרה של חמש חוברות המבוססות על הספרים שכתב אדמס. כעת מדווח אתר חדשות הבידור Deadline כי אלייז’ה ווד (פרודו הצעיר בסדרת סרטי “שר הטבעות”) לוהק לסדרה.

ווד יגלם את עוזרו המסור של ג’נטלי, טוד. בימים אלו נמשכים הליהוקים לסדרה כשההפקה מחפשת אחר שחקן אשר יוכל לגלם את התפקיד הראשי של דירק ג’נטלי, שהוא שילוב של “ד”ר WHO” ו”שרלוק הולמס”. BBC אמריקה מעוניינים להתקדם עם ההפקה במהירות ולשחרר את העונה הראשונה לקהל הצופים עד סוף 2016.

DirkGently_STS_01_cvr

דירק ג’נטלי הוא דמות ספרותית שיצר דאגלס אדמס המוכר בעיקר תודות לסדרת ספרי “מדריך הטרמפיסט לגלקסייה”, ומופיעה בספריו “סוכנות הבילוש של דירק ג’נטלי” ו”שעת התה הארוכה והאפלה של הנפש”. אדמס היה באמצע כתיבת ספר שלישי בסדרה לפני מותו.

דירק הוא בלש פרטי הוליסטי המפעיל סוכנות בילוש, הפועלת על פי גישה הוליסטית המבוססת על ראית מכלול ההקשרים בין הדברים. דירק אינו עוסק ב”דברים קטנוניים כמו אבקה לטביעות אצבעות, דבלולי צמר אוצרי סוד בכיסים וטביעות רגליים מטופשות”, אלא מאמין כי “הפתרון לכל בעיה, טמון בדפוס ובמארג של המכלול”. לכן, שיטות העבודה שלו משלבות את מכניקת הקוונטים עם מעשי קסמים, היפנוזה, ותקשור.

“סוכנות הבילוש של דירק ג’נטלי” יצא בשנת 1987 ואפילו תורגם לעברית על ידי דפנה ארנולד עמית (הוצאת כתר). “שעת התה הארוכה והאפלה של הנפש” יצא שנה מאוחר יותר, ב-1988 וגם הוא תורגם לעברית, הפעם על ידי עמנואל לוטם (גם בהוצאת כתר). זו לא תהיה הפעם הראשונה שדירק ג’נטלי מעובד למסך הקטן, היו מספר נסיונות בעבר כשהאחרון היה בשנת 2010 בצורת מיני סדרה של ארבעה פרקים.

השאר תגובה