ביקורת “על טבעי”, עונה 11 פרק 10: השטן נמצא בפרטים הקטנים

חזרנו! הפגרה נגמרה ואפשר לשוב בלצפות בצמד האחים האהוב עלינו. בואו ניזכר איפה עצרנו. אמארה, אחותו של אלוהים חלקה רגע קריפי, ספק רומנטי, עם דין, מלאכים החליטו שהגיע הזמן לאחד כוחות ולחסל אותה עם כוכב המוות. בינתיים, סאם זימן את לוציפר שחשף שכל חזיונותיו בזמן האחרון הגיעו ממנו, נראה שהמלאך הסורר תכנן הכל כדי להביא את סאם בחזרה לכלוב. ראווינה וקראולי היו עדים לאירוע ומצבם הנוכחי די אפוף במסתורין. איפה קאס אתם שואלים? אני אפילו לא זוכר, מקווה שלאחר הפגרה הזו הוא יחזור כמו שצריך.

הפרק נפתח עם קראולי שמקבל פופ של סאם עד שסנטה (לוציפר) מגיע, קורא לו שובב והורג אותו. קטע נפלא, מצחיק, הזוי ומציג את תרבות הפופים הממכרת (בסופו של דבר מדובר בחלום של ראווינה). חבל רק שהשתמשו בקטע הזה בפרומו החזרה מפגרה, ולא שמרו לנו את הקטע המדליק הזה כהפתעה.

אנחנו חוזרים לסאם שלכוד בכלוב, ראווינה עבדה בשביל לוציפר כדי שכישוף הכלוב ייכשל. כיף לקבל את לוציפר בחזרה, מארק פלגרינו מדלג בין רבדים קומיים לרציניים וכאלו שהם ממש מפחידים. לאורך כל הפרק הוא מפגין כישורי משחק מרשימים, באמת תענוג לראות אותו משחק. לוציפר מציע לסאם עסקה, תן לי להיכנס ואביס את האפילה.

Supernatural-season-11-episode-10-Sam-Dean

כדי לשכנע את סאם, לוציפר לוקח אותו לטיול בשדרת הזיכרונות. הטיעון העיקרי שלו הוא שבמהלך השנים סאם התרכך. השיחות בניהם מבוצעות בצורה נפלאה, רואים שלוציפר לא סתם מכיר את סאם, הוא יודע עליו הכל, מה עובר עליו ומה הוא באמת רוצה. אנחנו סוף סוף מקבלים אזכור למייקל, בטיעון די חלש לוציפר מציין שהתקופה בכלוב לא עשתה לא טוב והוא כנראה השתגע. באמת, הארק-מלאך החזק מכולם לא מצליח להתמודד עם קצת זמן בכלא? סאם מצליח לעמוד בפיתוי ומסרב להכניס את לוציפר.

קאס נשלח לבדוק האם אמארה באמת הושמדה מפצצת האטום (כמובן שלא. מישהו ציפה אחרת?). מה שמראה על כתיבה חובבנית, אי אפשר לבנות את הנבל המרכזי של העונה, לנטוע בכל דמות פחד תהומי לגביה ואז לצפות שנאמין שהיא הושמדה בכזו קלות. משיחה של קאס עם מלאכית אחרת ואמארה, נדחפת לנו משום מקום הטענה שקאס בעצם חסר תועלת ובר-וויתור, אני לא קונה את זה בכלל, מעולם קאס לא הוצג כדמות כזאת, זה כיוון לא אמין שהכותבים לקחו כדי לתרץ את מה שיקרה בהמשך הפרק.

Supernatural-season-11-episode-10-Lucifer-chokes-Dean

העלילה מציבה את דין, סאם וקאס בכלוב בזמן שראווינה נאלצת לבטל את הכישוף ולהוציא את כולם משם. קרב די מצחיק מתפתח מול לוציפר שמציע הפעם לקאס לקבל אותו לתוכו כדי שיביס את האפילה, בכלל הסיבה שצוינה מקודם קאס כנראה מסכים ולוציפר משתלט עליו. דרך אגב, האירוע הזה נוגד את כל מה שהכרנו קודם, שהכלי האמיתי והיחיד של לוציפר הוא סאם, אבל זו הייתה העלילה של עונה 5 אז מי זוכר.

הכתיבה העצלה והחורים בעלילה נסלחו ברגע שראיתי את מישה קולינס משחק את לוציפר. וואו, זה היה מושלם, הרגשתי כאילו מארק פלגרינו משחק את לוציפר דרך הגוף של מישה קולינס, כל הכבוד לקולינס על כניסה מעולה לתפקיד חדש.

Supernatural-season-11-episode-10-Dean-Rowena-and-Crowley

לוצי-קאס נכנס בסערה לגהינום, מפחיד את קראולי כמו שצריך ומסיים את הפרק בפיצוץ – ראווינה היא היחידה שיכולה להחזיר אותו לכלוב, הוא לא מבזבז זמן ומחסל את אחת הדמויות האהובות עליי. למרות הנתונים המרשימים בסדרה של חזרה לחיים, התחושה שלי היא שלא נראה אותה שוב.

אישית, אני חושב שהיה עדיף למשוך את הגילוי, מבחינת צילום הפרק יכלו להראות לא כאילו שום דבר לא קרה והחבורה ברחה מהכלוב ללא פגע. בהמשך העונה “קאס” יכול להתנהג רגיל לגמרי אבל במקביל לקדם את המטרות שלו מבלי שנדע. כמה מדהים זה היה אם ברגע המשמעותי ביותר של העונה הוא היה חושף את עצמו בתור לוציפר ומפתיע את כולם וגם אותנו. נשאר רק לחכות ולראות אילו מטעמים נקבל עם הכיוון החדש הזה.

ציון 4
ratings-tv-4

השאר תגובה