“מלחמת הכוכבים”, היקום המורחב החדש

כשדיסני קנו את לוקספילם והכניסו תחת המטרייה שלהם את היקום של “מלחמת הכוכבים”, הם יצאו בהודעה רשמית (באפריל השנה) כי כל הספרים (למעלה מ- 200) חוברות הקומיקס (למעלה מ-1000) משחקי מחשב ותוכניות טלוויזיה שיצאו במהלך 35 השנה שקדמו, לא ייחשבו כחלק רשמי, קנוני, מהיקום המורחב של “מלחמת הכוכבים” ותחת זאת הם ימותגו כ”אגדות” (Legends).

ההודעה הזו, שבעצם מאתחלת את היקום של “מלחמת הכוכבים” ומתעלמת ממוצרים שיצאו בעשורים האחרונים, עצבנה לא מעט אוהדים אדוקים של הסדרה, אך עם זאת פתחה פתח לאוהדים חדשים לגלות את העולם המלא של “מלחמת הכוכבים” ולהיות שותפים לבנייתו המחודשת. העולם, שנבנה תחת עיניה הפקוחות של מחלקת סיפור מיוחדת שהוקמה, נפרש על פני הסרטים הקיימים (ואלו שבדרך), חוברות קומיקס שהחלו לצאת לפני כחצי שנה וכאלה שייצאו בעתיד הקרוב, ספרים, סדרות טלוויזיה ואפילו משחקי מחשב שכולם לוקחים תפקיד עלילתי ביקום אחד. העלילות שמתהוות בימים אלו בחוברות הקומיקס שמוציאה חברת “מרוול”, סדרת הטלוויזיה, הספרים ומשחקי המחשב, הם היקום הרשמי והקנוני החדש.

כדי לעשות קצת סדר, הכינו באתר outerplaces טבלה שמציגה, בסדר כרונולוגי עלילתי, את העולם על פי המדיות השונות. קו הזמן נמדד לפני ואחרי הקרב על יבין (Battle of Yavin) שמתואר בסרט “מלחמת הכוכבים: תקווה חדשה” הראשון שיצא אי שם ב-1977, ובו נלחמו המורדים נגד כוכב המוות הראשון.

infographic-star-wars-w715

(הערה: בטבלה רשום בטעות שהסרט סביב דמותו של האן סולו ייצא בדצמבר 2018, בעוד לאחרונה הודיעה חברת דיסני שהסרט ייצא ב-25 במאי 2018).

העולם המורחב של “מלחמת הכוכבים” – עבר, עתיד, הווה:

השאר תגובה