עשרת סרטי הז’אנר הגדולים שיסגרו את שנת 2015

הקיץ חלף ויחד איתו עונת גיבורי העל למיניהם, החופש הגדול הסתיים ולפנינו תקופת החגים והחודשים האחרונים שסוגרים את שנת 2015. הנה עשרת סרטי הז’אנר הגדולים שיסגרו לכם את השנה עם הרבה אקשן, מדע בדיוני, אימה ויעשו לא מעט חם בלב.

1. להציל את מארק וואטני

THE MARTIAN
לספר בהוצאתו העברית קראו “לבד על המאדים” אך המפיצים התעקשו לתת לו את השם “להציל את מארק וואטני”, סרט המדע בדיוני של רידלי סקוט שצובר תאוצה ובאז חיובי בחודשים האחרונים. מאט דיימון הוא מארק וואטני שתקוע על המאדים לאחר משימה שהשתבשה וצריך ללמוד לשרוד שם, לבד, במשך שנים, עד שחללית חילוץ תגיע מכדור הארץ. משימת החילוץ יוצאת לדרך בבתי הקולנוע בישראל ב-1 באוקטובר.

2. קרימסון פיק

Biggest movies to end 2015 - 02

לא צריך לדעת הרבה על סרט האימה הגותי הזה כדי להתלהב מיציאתו. הבמאי גיירמו דל טורו חוזר לשורשי סרטי האימה ולז’אנר שהיה מאוד פופולארי בשנות השבעים, הבית רדוף הרוחות. דל טורו מלהק את לוקי ואליס… סליחה, את טום הידלסטון ומיה ווסיקובסקה לתפקידים הראשיים. עלילת הסרט, בו משחקת גם ג’סיקה ג’סטין (“בין כוכבים”) לא ברורה לחלוטין, אבל מהטריילר ניתן להסיק שמדובר בסרט אימה גותי ובמרכזו בית רדוף רוחות. הסרט יעלה אצלנו ב-22 באוקטובר.

3. פן

Biggest movies to end 2015 - 03

פנטסיה לכל המשפחה מהבמאי שמעולם לא עשה סרטים לכל המשפחה, ג’ו רייט שביים דרמות כבדות כמו “על תבונה ורגישות” ו”כפרה” או אקשן פילוסופי כמו, “האנה”. סיפור האוריג’ין של פיטר פן מובא בצורתו של ילד יתום שמגיע לNEVER NEVER LAND כדי לפגוש שם את קפטן הוק הרשע…. לא, סליחה, זה לא קפטן הוק, זה שחור הזקן אותו מגלם וולברין ג’קמן. פן הצעיר יתמודד עם פיות, בנות ים ויתחבר לנער צעיר ומלא תקוות בשם הוק… כן, כן,סיפור אוריג’ין, כבר אמרנו? הסרט יעלה על מסכי הקולנוע בישראל ב-8 באוקטובר.

4. צמרמורת

Jack Black stars in Columbia Pictures' "Goosebumps."

אם גדלתם בשנות התשעים לא יכולתם לברוח מהתופעה הכלל עולמית של ספרי “צמרמורת” שהשתלטה על מוחות ילדים ונוער גם בישראל. הספרים הללו היו פריקוול לאייפונים כי הילדים היו מסתובבים אתם ברחובות כשהראש למטה והם לא מרימים אותו לשנייה. כעת, אחרי שההיסטרייה חלפה (יותר מעשור אחרי שההיסטרייה חלפה, אבל מי סופר) החליטו לעשות מהסדרה סרט. סרט אימה, לכל המשפחה. בחור צעיר עובר לדירה חדשה בפרבר מרוחק ומגלה שהשכן שלו הוא לא אחר מאשר הסופר ר.ל.סטיין שכתב את סדרת הספרים. הוא גם מגלה שכל המפלצות שהמציא כלואות בתור הספרים. מה עושה אדם חכם שמגלה תגלית כזו? משחרר אותם כמובן (אחרת לא היה סרט). אנחנו נזכה לראות, לקפוץ בכסא מפחד ולצרוח כשהסרט יגיע לבתי הקולנוע ב-15 באוקטובר.

5. סנופי וצ’ארלי בראון – פינאטס הסרט

Biggest movies to end 2015 - 05

עוד אייקון רטרו שחוזר לקולנוע השנה הוא סנופי וחבורת פינאטס בראשותו של צ’ארלי בראון. החבורה שהופיעה לראשונה בקומיקס מאת צ’ארלס שולץ אי שם ב-1950. הפעם הם מגיעים בגרסתם הממוחשבת (אך המתחשבת במקור) בפעם הראשונה באורך מלא למסך הגדול. הטריילר מבטיח לנו הרבה רגעים חמודים שיעלו חיוך גם על הקשוחים והציניים ביותר שביננו. חיוכים, שנעלה על פנינו חודש אחרי שהסרט ייצא בארצות הברית, כי אצלנו הסרט עולה בבתי הקולנוע ב-3 בדצמבר.

6. ספקטר

Daniel Craig stars as James Bond in Metro-Goldwyn-Mayer Pictures/Columbia Pictures/EON Productions’ action adventure SPECTRE.
אם אנחנו כבר בנוסטלגיה, ג’יימס בונד יגיע לבקר אותנו השנה בפעם ה-24 בסרט “ספקטר” שיעלה על המסכים ב-5 בנובמבר. הפעם יוצא בונד נגד ארגון מסתורי בשם ספקטר ובסרט אותו ביים סם מנדס שביים את הסרט הקודם בסדרה, “סקייפול”, לצידו של דניאל קרייג, שחוזר לגלם את הדמות בפעם הרביעית, נוכל לראות את כריסטוף וולץ, רייף פיינס, ליה סיידו, ומוניקה בלוצ’י.

7. משחקי הרעב: עורבני חקיין, חלק 2

SS_D125-37203.dng

בשעה טובה עוד סדרת סרטי אקשן לנוער מגיעה לסיומה, הפעם זו סדרת סרטי “משחקי הרעב” בכיכובה של ג’ניפר לורנס שיוצאת למלחמה האחרונה אל מול השליט העריץ הנשיא סנואו. אנחנו גם מקווים שהסרט יענה על השאלה הגדולה יותר, האם היא מתכוונת לאכול מהפיתה או לצהול בזרועותיו של גייל. המשחקים מתחילים ב-19 בנובמבר.

8. הדינוזאור הטוב

THE GOOD DINOSAUR – SEEING THE LIGHT — An Apatosaurus named Arlo makes an unlikely human friend in Disney•Pixar’s “The Good Dinosaur.” Directed by Peter Sohn, “The Good Dinosaur” opens in theaters nationwide Nov. 25, 2015. ©2015 Disney•Pixar. All Rights Reserved.
חברת פיקסאר החליטה השנה לפנק אותנו בשני סרטים אבל היא תצטרך להתאמץ מאוד כנראה כדי להתעלות על העילוי שנקרא “הקול בראש”. בכל מקרה, הסרט החדש, שמספר על “הדינוזאור הטוב” (וגם נקרא ככה) טומן בכותרת את כל מה שבאמת צריכים לדעת על הסרט, פיקסאר, דיזנוארים וילד אנושי קטן וחמוד. הטריילר מציע כמה סצינות יפהפיות שאנו מקווים שיתפרשו על פני סרט שלם. הדינוזאור והתינוק יוצאים לדרך ב-26 בנובמבר.

9.In the Heart of the Sea

Biggest movies to end 2015 - 09
דרמת פנטסיה שביים רון האוורד ומבוססת על מקרה אמיתי שקרה ב-1820 והיווה השראה לכתיבתו של הספר הקלאסי “מובי דיק”. סיפורו של צוות מלחים והקפטן שלהם שיוצאים למסע ציד ומותקפים על ידי לוויתן מסוג ראשתן גדול ראש. כריס המסוורת’ הוא הקפטן שמנסה לשמור על חיי אנשי הצוות שלו במשך 90 ימים, כשהם תקועים באמצע האוקינוס והלוויתן הענק שמסרב לעזוב. הסרט, שעדיין לא זכה לשם עברי, יעלה על האקרנים בישראל ב-10 בדצמבר.

10. מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר

Star Wars: The Force Awakens..L to R: Rey (Daisy Ridley) and Finn (John Boyega)..Ph: David James..©Lucasfilm 2015
אם כל שוברי הקופות! הסרט ששבר שיאים עוד לפני שבכלל יצא לבתי הקולנוע, הסרט שלו מצפים מאות מליוני אנשים ברחבי העולם, המשך קורותיהם של האן סולו, הנסיכה לי ולוק סקייווקר ביקום של מלחמת הכוכבים. ההרפקתאות ממשיכות עם צוות שחקנים צעיר, פליירים למצלמה ורובוטים חמודים שבוודאי יספקו לא מעט מרצ’נדייז. אברהמס מבטיח לשמר את האווירה הקסומה שאפיינה את הטרילוגייה המוקדמת ואפילו צילם את הסרט בפילם והסתמך כמה שפחות על אנימציה ממוחשבת. אם יש סרט אחד שכווווללללםםם מחכים לו, זה זה. הכוח יתעורר לחיים ב-17 בדצמבר.

השאר תגובה