ביקורת, “הנגיף”- עונה 2 פרק 8: לשדוד ארכיבישופ

אזהרה: הביקורת מכיילה ספויילרים לפרק ולעונה!

באופן די מרשים הצליח הפרק של השבוע לבטל את המגרעה האחרונה של העונה מבחינה סיפורית, למרות שבשאר התחומים אי אפשר לדווח על הברקה רצינית.

על מה אני מדבר? על הגרנדופיליה (זוגות שהפרש הגילאים בין בני הזוג הוא גדול מאוד) המאולצת בין אלדריג’ לקוקו, שנכפתה עלינו בשלושת הפרקים האחרונים. אין ספור חיזורים יבשים ומשעממים הובילו לקשר רומנטי שמספק לנו עוד רובד לדמותו של הביליונר המזדקן שעשה עסקה עם השטן. אם לומר את האמת, ההזדהות אם דמותו של פולמר השבוע הייתה הרבה יותר משמעותית מברוב העונה או הסדרה בכלל.

THE STRAIN -- "Intruders" -- Episode 208 (Airs August 30, 10:00 pm e/p) Pictured: (l-r) Tom Kemp as Cardinal Macnamara, Richard Sammel as Thomas Eichhorst. CR: Michael Gibson/FX

קוקו דוחפת את פולמר להיפתח בפניה בעניין העסקים הסודיים מול אייקורסט (והמאסטר בהתאמה) והדבר מוביל, בסופו של דבר, לקרע בין זוג האוהבים מה שמעניק לפולמר אלמנט נוסף של הנבל כקורבן, אלמנט חוסר היכולת להיות אהוב. השיח השבועי של פולמר ואייקורסט היה מאוד משעשע בעיקר בדרך בא פולמר משפיל באופן עקיף את הערפד-נאצי (“מה לעשות כשאפגוש את בוליבאר? לכרוע ברך? לנשק את ידו? מה אתה בדרך כלל עושה?”- גאונות. במיוחד כשאתה ניצב מול מפלצת מהשאול).

וואסילי וסטראקיין ממשיכים במסע הצלב הפרטי שלהם מול המאסטר ומאתרים את עקבותיו של הלומין, אותו ספר קדוש המכיל את סוד תבוסתו של המאסטר. אחרי עימות קצר ובריחתו של הערפד-נאצי, מגלים צמד הציידים שהספר נמצא בידיו של אותו נער מזבח שאברהם הציל מדי ערפדים בעבר.

THE STRAIN -- "Intruders" -- Episode 208 (Airs August 30, 10:00 pm e/p) Pictured: Richard Sammel as Thomas Eichhorst. CR: Michael Gibson/FX

אחרי שגאס ואנג’ל (איפה אתם הייתם כל הזמן הזה?) מגלים שמגפת הערפדים הולכת וסוגרת על ברוקלין, גאס מציע לאנג’ל לשכנע את משפחת גופטא להימלט. תוך כדי, מצליח גאס ליצור קשר רומנטי עם בת המשפחה (כי כל כך רצינו שזה יקרה) רק כדי שקווינלין (הקהל מריע שוב!) ינסה לגייס אותו שוב ויסביר לו שעדיף לו להתרחק ממנה עד שתושלם המשימה והמאסטר יחוסל (באסה אחי). אני מחכה כבר למונטאז’ האימונים של קווינלן את גאס שכנראה אחר כך יחבור לאנג’ל והשלושה יצטרפו לסטראקיין ופאט וילכו לצוד! (חשבתי בכל רם…סליחה).

וכמובן הגיבור הראשי של הסדרה: דוק אפרם “הרגתי אנשים וזה לא מזיז לאף אחד” גודוות’ר! אחרי שהחליט לחסל את פולמר, יוצא אף לרכוש רובה צלפים בשוק השחור. הוא לוקח את זאק איתו והעסק הופך ל”הבא את בנך לעבודה” כשבעל המחסן (ג’ימי וו….למה זה מוכר לי….) זקוק לניתוח כירורגי במקום! מעט מיותר, אבל כנראה שהיה צורך בחוויה מגבשת אחת אמיתית בין האב והבן (הבייסבול מלפני חודש לא נחשב).

THE STRAIN -- "Intruders" -- Episode 208 (Airs August 30, 10:00 pm e/p) Pictured: (l-r) Mia Maestro as Nora Martinez, Corey Stoll as Ephraim Goodweather. CR: Michael Gibson/FX

אך רגע, יש עוד! קלי (אחרי מייקאובר בחסות אייקורסט-קוסמטיקס) מצליחה להיסתנן לאי סטנטן ולאתר את זאק. למרות אזהרותיו של אף זאק נכנע לקריאת אימו וחושף את הצוות שוב למתקפה ישירה על הבסיס.

בעוד 4 פרקים העונה אמורה להסתיים, ולפי הערכות ראשוניות לכסות את עלילת החלק השני בנובלה של דל טורו והוגן. העניינים מתקדמים בקצב סביר ולפחות נראה כי הפסיקו למרוח את הזמן. כל מה שצריך עכשיו זה לתת טיפה גז ולהגיע לקו הסיום עם פוטו-פיניש טיפה יותר איכותי מהעונה הקודמת.

ציון סופי: 4

ratings-tv-4

השאר תגובה