פול תומס אנדרסון עושה פינוקיו

זו ללא ספק חדשה שיכולה להתחרות על תואר “הידיעה המשונה של השנה” או “זו ידיעה שבחיים לא חשבנו שנכתוב”.

המגזין המקצועי ה-Hollywood reporter מדווח כי הבמאי הנחשב פול תומס אנדרסון (“זה ייגמר בדם”, “מוכה אהבה”, “המאסטר”) יכתוב את התסריט לגרסה קולנועית לסיפור “פינוקיו”, אותה מפיק רוברט דאוני ג’וניור שאמור לשחק גם בתפקיד ג’פטו.

חשוב לציין כי לא מדובר בגרסה עליה עובדים בימים אלו באולפני דיסני, אלא פרוייקט אישי שרוברט דאוני ג’וניור מנסה לקדם כבר כמה שנים. נראה כי רוברט דאוני ינסה לגרום לאנדרסון גם לקחת את מושכות הבימוי (פול תומס אנדרסון, נכון להיום, ביים רק סרטים שהוא כתב ומעולם לא כתב תסריטים שמישהו אחר ביים).

Le_avventure_di_Pinocchio-pag020

כאמור, דאוני ג’וניור מסתובב עם הפרוייקט הזה כבר כמה שנים. בשלב מסויים בן סטילר היה אמור לביים את הסרט והתסריטאים בריאן פולר (“גיבורים”, “חניבעל” סדרת הטלוויזיה) וג’יין גולדמן (“קיק אס”, “אקס מן ההתחלה”) כתבו את הדראפטים הראשונים של התסריט. את גרסת התסריט האחרונה כתב מייקל מיטניק (“המעניק”). חברת האחים וורנר תפיק את הסרט ונראה שגם היא, כמו דיסני, נכנסים להפקת גרסאות חדשות לאגדות ילדים נודעות. בקרוב נראה על המסך את גרסתם לסיפורו של פיטר פן בסרט Pan, בכיכובם של יו ג’קמן ורני מארה.

פול תומס אנדרסון הוא ללא ספק אחד הקולות הייחודיים בקולנוע האמריקאי היום. הוא היה מועמד לשישה פרסי אוסקר, ארבעה מהם על תסריט (“לילות בוגי”, “מגנוליה”, “זה ייגמר בדם” והשנה על כתיבת “מידות רעות”). אנדרסון ודאוני רצו לשתף פעולה הרבה זמן ולאחרונה היו אמורים לשתף פעולה על “מידות רעות” אולם דאוני ג’וניור לא יכול היה להתחייב לסרט עקב מחוייבותיו ל”הנוקמים”.

“פינוקיו”, המבוסס על ספרו של קארלו קולודי, הוא סיפורה של בובת עץ אותה בנה ג’פטו, יוצר צעצועים זקן וערירי, שחולמת להפוך לילד אמיתי. הגרסה המוכרת ביותר של הסיפור היא הגרסה המצויירת הקלאסית של אולפני דיסני משנת 1940.

השאר תגובה