הדמויות הרצחניות ביותר ביקום של מרוול

אנו נוטים לחשוב על גיבורי העל כעל אנשים טהורים, שאולי יעברו על כמה חוקים פה ושם בדרכם להציל אחרים, אבל ידם תמיד תהיינה נקיות מדם. קשה לנו לדמיין את הגיבורים האהובים עלינו אחראים על מותם של דמויות אחרות ועוד יותר קשה לנו לדמיין או להפנים כי חלק מהגיבורים האהובים עלינו הרגו אנשים אחרים.

האתר הבריטי Morph Costumes (שמשמו אפשר להבין שמוכרים בו תחפושות) החליט לענות על השאלה, “מי הדמות הרצחנית ביותר ביקום של מרוול?” על פי מה שעורך האתר כותב, החבר’ה נברו באוספי הקומיקס שלהם ויחד הרכיבו את הממצאים הבאים אותם הפכו לטבלה (או סוג של טבלה) ויזואלית.

Cyclops 01

הממצאים הם, לא חד משמעיים, בוודאי שלא רשמיים וגם, בסופו של דבר, מקיפים מספר יחסית קטן של דמויות. אלו ממצאים על פי החוברות והתחקיר שערכו צוות האתר, המידע הוא לא מידע רשמי של חברת “מרוול”. כמו כן, הנתונים מתייחסים רק לדמויות שקיימות ביקום 616, שהוא יקום שמתנהל במציאות שלנו. הרשימה היא גם לא מלאה וחסרים בה כמה נבלים גדולים (כמו ת’אנוס, גלקטוס, או דוקטור דום), ההתמקדות כאן היא בדמויות פרטניות שרובן נחשבות לדמויות של טובים או כאלו שנעו מצד לצד במהלך השנים (וחלקן הקטן יותר נשאר במקום הרע שלו).

בטבלה מופיעות כמה דמויות שלא עונות על הסטריאוטיפ של דמויות אלימות או אפילו כאלה שחייבות Anger Management בדחיפות וכאלה שמעולם לא חשבנו שיהיו אחראים על מותם של אחרים, כמו למשל ג’וני סטורם, “הלפיד האנושי” מארבעת המופלאים, שאחראי על לא פחות מ-6 מיתות. עוד הפתעות בטבלה: סקוט סאמרס, סייקלופס שאחראי על 8 מיתות, וורן וורת’ינגטון,ארקאנג’ל שאחראי על 9 מיתות, ת’ור שאחראי על לא פחות מ-15! מיתות וכמובן, מחזיק השיא (שהוא לא הפתעה גדולה), וולברין, שאחראי על 46! מיתות.

Deadpool 01

לצד כל דמות והשם שלה, מופיע מספר האנשים שהיא הרגה, יחד עם חלוקה של הרג אנשים “טובים”, “רעים”, “נייטרלים”. כמו כן, במידה ויש הריגות משמעותיות, מציינים את שמות הקורבנות.

לחצו על התמונה להגדלה:

murderers-of-marvel-infographic 01

השאר תגובה