בובספוג שובר קופות

“בובספוג מכנס מרובע: הסרט”, סרט הקולנוע השני בו מככבת הדמות המצוירת האהובה (הראשון היה לפני כעשור, ב-2004, ואז קראו לסרט בפשטות “בובספוג: הסרט”) הפתיע את התעשייה בהוליווד, עלה על הציפיות ונסק למקום הראשון ברשימת שוברי הקופות של סוף השבוע האחרון כשהוא מכניס סכום מרשים ביותר של 56 מיליון דולרים. אנחנו נוכל לראות אותו ב-5.3 כנראה גם בגרסה עברית וגם באנגלית.

שני סרטי ז’אנר אחרים, “עלייתה של ג’ופיטר” ו”הבן השביעי”, שגם עלו בסוף השבוע האחרון בארצות הברית, לא הצליחו כמותו. “ג’ופיטר” הכניס 19 מיליון דולרים ו”הבן השביעי” רק 7 מיליון.

“צלף אמריקאי”, סרטו של קלינט איסטווד נמצא במקום השני כשהוא מכניס 24 מיליון דולרים בסוף השבוע האחרון ובסך הכל, אחרי 7 שבועות, מגיע להכנסות של 282 מיליון דולרים בתחומי ארצות הברית בלבד. הסרט, שיצא בסוף 2014 נמצא כרגע במקום השלישי ברשימת הסרטים הקופתיים של 2014 ונראה כי הוא סוגר במהירות את הפער שיש בינו לבין הסרט השני הריווחי ביותר של 2014, “שומרי הגלקסיה”.

JUPITER ASCENDING

“עלייתה של ג’ופיטר”, סרט המדע בדיוני של האח ואחות וואשאובסקי, אשר עומדים מאחורי טרילוגיית “המטריקס” (וכנראה לא יצליחו להשתחרר לעולם מהתואר הזה) נכשל קשות בקופות. הסרט, בכיכובם של מילה קוניס וצ’נינג טייטום, ניצב במקום השלישי עם הכנסות של 19 מיליון דולרים בלבד אך עלה להפקה 176 מיליון דולר, או כמו שאומרים אצלנו, אאוץ’.

“הבן השביעי”, סרט הפנטסיה בכיכובו של בן בארנס (הנסיך כספיאן), אשר סבל מדחיות חוזרות ונשנות, אבל קיבל ביקורות מפרגנות לאחרונה, לא מצליח להתרומם. הסרט ניצב במקום הרביעי ברשימת שוברי הקופות של סוף השבוע האחרון עם הכנסות מאד לא מספקות של 7 מיליון דולרים. אנחנו נוכל לראות אותו ב-26.3.

Paddington 01

עלילותיו של הדב החביב, “פדינגטון” (ב-26.3 על האקרנים בישראל), ניצב במקום החמישי עם הכנסות של 5.3 מיליון דולרים. Project Almanac, סרט המסע בזמן העצמאי, שנכון לכתיבת שורות אלו לא יופץ מסחרית בארץ, במקום השישי עם הכנסות של 5.3 מיליון דולרים. “משחק החיקוי”, בכיכובו של בנדיקט קמברבאץ’, מחזיק מעמד במקום השביעי ומוסיף עוד 4.8 מיליון דולרים לכיסי מפיקיו.

את רשימת עשרת הסרטים הריווחים של סוף השבוע האחרון סוגרים: הקומדיה “שושבין להשכרה”, שייצא בארץ ב-19.2, במקום השמיני עם 4.8 מיליון דולרים. Black or White, דרמה בכיכובו של קווין קוסטנר, שתצא אצלנו, אולי, רק ביולי, במקום התשיעי עם הכנסות של 4.5 מיליון דולרים ובמקום העשירי דרמת המתח עם ג’ניפר לופז, “השכן ממול” שהכניס 4 מיליון דולרים. למרות ביקורות לא טובות, הסרט נחשב להצלחה ענקית, עלותו עמדה על 4 מיליון דולרים בלבד ונכון לכתיבת שורות אלו הסרט הכניס למעלה מ-30 מיליון, מה שאומר שהמפיקים צוחקים כל הדרך אל הבנק.

השאר תגובה