אולפן האנימציה DPI בבעלות “דרימוורקס” נסגר – 500 מפוטרים

בשורה קשה לעולם האנימציה. אולפני “דרימוורקס” הודיעו כי הם סוגרים את אולפן האנימציה PDI אשר נמצא בצפון קליפורניה. הסגירה היא חלק מתכנית ההתייעלות של “דרימוורקס” וכבר זמן רב שיודעים כי החברה תצטרך להצטמצם, אולם אף אחד לא ציפה כי האולפן ייסגר וכי 500 העובדים שבו יפוטרו.

יחד עם הסגירה והפיטורים מגיע גם קיצוץ משמעותי בכמות סרטי האנימציה אשר יופקו על ידי “דרימוורקס” ובמקום להוציא שלושה סרטים בשנה, הם עכשיו יוציאו שני סרטים, אחד מהם יהיה סרט מקורי ואילו השני יהיה סרט המשך לאחד הלהיטים הרבים של החברה, שרובם הופק תחת PDI (בהם סרטי “שרק”, “מדגסקר” ולאחרונה, “מר פיבודי ושרמן” ו”הפינגווינים של מדגסקר”). “דרימוורקס” הודיעו כי סגירת האולפן היא מיידית וציינה כי חלק מהמפוטרים יקבלו הזדמנות לעבור למתקן האנימציה הנוסף שיש לחברת דרימוורקס בגלנדייל (קליפורניה).

dreamworks layoff 1

נראה כי גם עם 177 מיליון דולר הכנסות (בתחומי ארצות הברית בלבד) וזכייה בפרס גלובוס הזהב לאחרונה, לא עזרה הצלחת הסרט “הדרקון הראשון שלי 2” להציל את החברה. עם הודעת הסגירה נמסר גם כי החלק השלישי בסדרה ייצא רק ב- 2018. מה שכנראה הכריע את הכף הוא הכישלון של הסרט האחרון שהופק באולפן, “הפינגווינים של מדגסקר”, הסרט, שעלותו נעמדה ב- 130 מיליון דולר, הכניס “רק” 81 מיליון דולרים בתחומי ארצות הברית וכלכנים רבים צופים כי בעקבות זאת מניית דרימוורקס תרד.

סרט האנימציה הקרוב של “דרימוורקס” הוא “בית” אשר ייצא בישראל ב- 25.3 (יומיים לפני ארצות הברית) בקולם של ג’ים פרסונס (שלדון, “המפץ הגדול”), סטיב מרטין, ריאנה וג’ניפר לופז. זהו הסרט היחיד ש”דרימוורקס” יוציאו לבתי הקולנוע בשנה.

הסרטים הבאים של “דרימוורקס”, על פי לוח הזמנים החדש:

קונג פו פנדה 3 (ה- 18 במרץ 2016)
Trolls (ה- 4 בנובמבר 2016)
Boss Baby (ה- 13 בינואר 2017)
הקרודים 2 (22 בדצמבר 2017)
Larrikins (ה – 16 בפברואר 2018)
הדרקון הראשון שלי 3 ( ה- 29 ביוני 2018)

על פי התכנון המקורי היו אמורים לצאת עוד שני סרטים השנה B.O.O.: Bureau of Otherworldly Operations אשר בנובמבר הודיעו כי הפקתו הופסקה ונכון לכתיבת שורות אלו לא ידוע על גורלו. סרט אחר של החברה, Captain Underpants, יופק בעזרת אולפני אנימציה חיצוניים (מה שעשוי להיות גורלם של לא מעט פרוייקטים של החברה) וייצא לאקרנים כנראה רק ב- 2017.

השאר תגובה