“אילם” – סרטו של דאנקן ג’ונס (“קוד מקור”) מתחדש בתמונות ותאריך יציאה בנטפליקס

בהתחלה חשבנו שמדובר בטפטוף, אך עכשיו זה כבר הופך למבול (או לפחות לגשם) – הסייברפאנק משתלט על המדיה המצולמת ב-2018 עם שתי הפקות ענק ב”נטפליקס”, אחת מהן היא הסדרה Altered Carbon שעליה כבר כתבנו והשנייה היא הסרט “אילם” (Mute) שיעלה לענקית הסטרימינג ב-23 בפברואר.

הבמאי דאנקן ג’ונס, שביים את “ירח”, ו”קוד מקור” המוערכים אך גם את “וורקראפט” שזכה לקיטונות הביקורת והקהל, שהוא גם הבן של דיוויד בואי המנוח, העלה את ציוץ הבא בחשבון הטוויטר שלו:

בתמונה אנו רואים את כוכב הסרט, אלכסנדר סקארסגרד בברלין של עוד 40 שנה., סקארסגרד הוא ליאו ביילר, ברמן אילם היוצא לחפש אחר חברתו נאדירה (סיינב סלה) שנעלמה בעיר המורכבת מהגרים בה מזרח ומערב מתערבבים בנוסח “קזבלנקה”. ככל שהוא מעמיק לחפש, כך המסתורין גובר, כאשר צמד מנתחים מסתורי בשם “קקטוס” (פול ראד, “אנטמן”)  ו”דאק” (ג’סטין תורו) מתגלים כיחידים שיכולים לעזור לו, או שלא.

Mute 02

ג’ונס עצמו התייחס לסרט “אילם” “בכינוי ה“דון קישוט” הפרטי שלו. זהו כמובן רפרנס לסרט שהפך למיתולוגיה בעולם הקולנוע -הסרט הידוע של טרי גיליאם אותו הוא מנסה לסיים כבר כמעט 20 שנה לאחר תלאות מרובות (כנראה נזכה לראות אותו השנה). את התסריט סיים ג’ונס לכתוב ב- 2003  – זהו פילם-נואר עתידני, שלדברי ג’ונס מושפע כאמור מ”קזבלנקה” וכמובן מהאב הרוחני “בלייד ראנר”. ג’ונס שאף ש”אילם” יהיה הסרט הראשון שלו, כאשר הוא שולח את התסריט לסאם רוקוול שאוהב את מה שהוא קורא ורוצה לגלם את הדמות הראשית.

Mute 01

אולם, דברים התגלגלו אחרת והסרט הראשון של ג’ונס כבמאי היה סרט מד”ב קאמרי קטן, צנוע ומאוד מוצלח בשם “ירח” (Moon) משנת 2009, בו גילם רוקוול את התפקיד הראשי (וכמעט היחיד). מאז הספיק ג’ונס לביים את מותחן המד”ב “קוד מקור” ועמד מאחורי הפקת הענק של פנטזיית ההרפתקאות “וורקרפט”. עתה הוא התפנה לחזור לפרויקט אותו רצה לביים מלכתחילה ואולי הכל רק לטובה – התמונות נראות מבטיחות ביותר.

כמו כן, השמועה שמסתובבת טוענת כי רוקוול יופיע בתפקיד אורח גם בסרט זה בתור סאם בל, אותה דמות שגילם ב”ירח”! הסיבה לכך היא שג’ונס רואה בו “המשך רוחני” של “ירח”, כאשר הוא רמז כי יתכן שבעתיד הם יהיו חלק מטרילוגיה בעלת רקע משותף.

moon 05

בכל מקרה, נראה כי פברואר הקרוב יהיה אחד החודשים שירגשו אותנו במיוחד, עם ערימה של דברים מסקרנים בסוגת המד”ב בקולנוע ובטלוויזיה – “צורת המים”, “העולם שאחרי: הכחדה”, “Altered Carbon ועתה גם “אילם”. ובל נשכח את “הפנתר השחור” אבל זו כבר, כתבה אחרת.

השאר תגובה