טריילר לסדרת גיבורי העל החדש של רשת CW – הברק השחור

נראה כי באופן כמעט רשמי, רשת CW הפונה בעיקר לקהל בני הנוער, הופכת להיות רשת שחלק גדול מהסדרות שלה מבוססות על גיבורי קומיקס. כבר יש לנו את ה-Arrowverse בו יש ארבע סדרות, “החץ”, “הפלאש”, “אגדות המחר” ו”סופרגירל” (שהיא מקושרת ליקום הזה אך לא חלק ממנו באופן רשמי, אלא אם עושים קרוסאוברים). לא מכבר עלתה בערוץ הסדרה “ריברדייל” המבוססת על הקומיקס הקלאסי, “ארצ’י” וכעת אנו זוכים לראות טריילר מלא ראשון (באורך של כשלוש דקות) לסדרת הקומיקס הבאה של הרשת, הברק השחור (שם לא רשמי של Black Lightning):

חשוב לציין שלמרות שמאחורי הסדרה עומד גרג ברלנטי (שאפשר להגדיר אותו כקווין פיגי של ה-CW) הסדרה לא תהיה חלק מה-Arrowverse ולכן אל תצפו לקרוסאוברים, לפחות לא בהתחלה. גיבור העלילה הוא ג’פרסון פירס, שלפני כעשור, קיבל את היכולת לתעל ולשלוט בחשמל דרך גופו. פירס הפך להיות גיבור העל “הברק השחור” (שם לא רשמי) ושמר על השכונה מפני פורעים. אבל, חיי הויג’ילינט הרסו את חייו האישיים והוא החליט להפסיק את פעילויות הלילה שלו ולהתמקד בחינוך. אולם היום, כעשור אחרי, האלימות משתוללת ברחובות ואחרי כמה אירועים לפירס אין ברירה, אלא לחזור לרחובות כ”הברק השחור”.

הסדרה מבוססת על אחד הגיבורים השחורים של חברת DC שהופיע לראשונה בשנת 1977. לא ברור מדוע בחרו דווקא בדמות הזו בכדי ליצור לה סדרה, להוציא אולי שאלת צבע העור. לפחות על פי חוברות הקומיקס, דמותו של פירס, בניגוד למשל לדמותו של לוק קייג’ במרוול, לא זכתה להפוך לדמות פופולארית. הסדרה הראשונה בכיכובו בוטלה אחרי 11 חוברות בלבד והדמות המשיכה לצוץ בחוברות הקומיקס בהופעות אורח בלבד, כחלק מקבוצה (למספר מצומצם של חוברות) ופה ושם מיני סדרות קצרות בכיכובה.

Black Lightning (1977-1978) 001-000

השאר תגובה