ביקורת, “מלכות הצעקה”, עונה 2 פרק 4 -הלאווין בכחול

שם הפרק הרביעי בעונה השנייה של מלכות הצרחה הוא: Halloween Blues ותסריטאי הסדרה לא יכלו למצוא שם הולם יותר לפרק הנוכחי, העצוב, הטראגי, והכל-כך כל-כך כחול… (ואם מישהו/י לא הבין את כפל המשמעות במילה Blue הוא/היא באמת בסדרה הלא נכונה).

קבלו 5 ממחטות משי (מבית שאנל) לדמעות של פרק 4. (דמעות וספויילרים בפנים):

מתאבלים על צ’אד – אחרי מותו בטרם עת של צ’אד (שמשחק עכשיו גולף עם ג’יזס), אנו עדים להתמוטטותה המנטלית של שאנל, כאשר היא מתאבלת בבגדי ג’קי קנדי (כמובן). ובעוד גופתו של אהובה (ואהובנו) צ’אד מתקררת לה אט אט במקרר הגופות של בית החולים, המכות ממשיכות לנחות על שאנל המסכנה. לאחר מותו של צ’אד מתברר שגם משפחתו נהרגה בתאונת מטוס (בדרכם לעצור את החתונה של שאנל וצ’אד) כך שההון המשפחתי עתיד לעבור אליה, אלא שלפי הצוואה ששונתה זמן קצרצר לפני החתונה והרצח של צ’אד (הו… איזו מקריות מפתיעה) ההון כולו עובר לדין מאנץ’ ולבית החולים. בנוסף מתברר ששאנל מפסידה לא רק את ההון של צ’אד לדין מאנץ’ אלא גם את ד”ר הולט שמתחיל לנהל עצמה רומן לוהט. אם כל זה לא מספיק, אז בנוסף שאנל מקבלת פריחה על עורה המושלם עקב הסטרס הנפשי (עוד על התרופה לפריחה, בהמשך) האמת, לבי עם שאנל… (אני מסיר את את הכובע בפני אמה רוברטס שנדמה כאילו נולדה לתפקיד שאנל, והפרק היא מתעלה על עצמה).

scream-queens-0204-01

Bitch Please – לשאנל נמאס להפסיד את הגברים שלה לנשים בוגרות/בשלות יותר (או במילים אחרון מפותחות פיזית יותר) ומתעמתת עם דניס המפילד (או בשמה המלא FBI ספיישל אייג’נט דניס המפילד אשר בוגרת קוונטיקו – וגם ראתה את הסדרה קוונטיקו) במי מבין שניהן צ’אד היה מאוהב? העימות מלווה בסצנות מביכות ומצחיקות של משחקי תפקידים אירוטיים בין צ’אד ודניס (מיועד במיוחד לחובבי הקולנוע שביננו), העימות מגיע לפתרון ההגיוני היחידי; להעלות בעזרת לוח תיקשור (ouija) את רוחו של צ’אד ופשוט לשאול אותו. צ’אד תופס שליטה על גופה של דניס ומתוודה בפני שאנל שאכן אהב את דניס ושנייה לפני שהוא חושף מי רצח אותו התקשור/דיבוק מנותק בגלל כניסתה של זיידי לחדר.

כחול זה הצבע העצוב ביותר – כנראה שיש מקום מיוחד בגיהינום לתסריטאי הפרק (כסגנו של השטן) שמצליח ב-40 דקות להתעלל בצורה כל כך קיצונית בשאנל המסכנה שלנו, כי אחרי כל מה שעברה עד כה, התרופה אותה ד”ר הולט נתן לה הפך את עורה לכחול, אומנם התזמון של לפני הלוואין ניראה כמושלם, אך זה לא מנחם או משעשע את שאנל המסכנה (בשלב זה קשה שלא לרחם עליה) עד ש…

scream-queens-0204-02

Chanel-O-Ween 2 – זוכרים את Chanel-O-Ween (עונה 1 פרק 4), אז קבלו את גרסת האקסטרים. אם לרגע צצו רגשות רחמים קלים למצבה האומלל של שאנל, תסמכו עליה שהיא תצליח לנתב את כל הכעס, התסכול והרוע שהצטבר בה לטובת “הענקה” ברוחב לב לכל האומללות שעוקבות ומעריצות אותה. שאנל מעניקה לכל הבנות שעוקבות ומעריצות אותה ברשתות החברתיות מתנת חג Chanel-O-Ween בדמות פסולת רפואית מהזן המזעזע ביותר שניתן לדמיין (מלב זונה נגוע ועד נוזלי רפש בגוונים שונים) קליפ החג של Chanel-O-Ween 2, הוא ללא ספק אחד מפנינות הפרק.

WOW – סצנת הסיום של הפרק הצליחה להפתיע גם את ותיקי הסדרה, אם צ’אד קיפח את חייו בפרק הקודם הרי שהפרק יש לנו צמד דמויות מרכזיות שסיימו או עתידות לסיים את חייהם, #5 ודניס (WTF?!). הסטר מקבלת שחרור על תנאי מתא המאסר החדש שלה בבית החולים בתמורה למידע, והסטר כמו הסטר, תדע לנצל את ההזדמנות לביצוע רציחות משלה, היא מתחפשת לאיוונקה טראמפ ודוקרת (למוות?) את #5 המחופשת לאיוונה טראמפ. דניס אשר שומעת את הצעקות מגיעה לעזור רק בשביל ליפול קורבן לידיו של המפלצת הירוקה אשר מחשמלת אותה באמצעות דפיביולטור. (הו לא… לא דניס… קחו את #5, אף אחד לא סבל אותה אבל דניס לאאאאאאא!!!!)

scream-queens-0204-03

קבלו כמה ראשי דלעת קטנים כתוספת:

  • כיף למצוא סדרה שלמרות שהיא כתובה ומצולמת חודשים מראש מצליחה להיות אקטואלית ועדכנית, התחפושות והמחשבה שאיוונה ואיוונקה הן אותו אדם פרייסלס!
  • הנה רשימת מי התחפש למה במסיבת התחפשות של בית החולים: שאנל כמובן לדרדסית (לא שהייתה לה הרבה ברירה עם העור הכחול), #3 למוות (בשביל להיות קרובה לד”ר קסדי), ד”ר קסדי התחפש לראיין לוכטה, זידי התחפשה לISIS (לא הטרוריסטים ISIS השנייה), ד”ר הולט לתסריט של באטמן נגד סופרמן (a hot mess), דין מאנץ’ להמילטון, צמברלין (הדמות המיותרת ביותר בסדרה עד כה) למריו, דניס לדנריס טרגריון (ממשחקי הכס) ו-#5 כמובן התחפשה לאיוונה טראמפ כשהיא חושבת שזו בעצם איוונקה טראמפ ושהן אותו בן אדם)

ציון: 5 מתנות Chanel-O-Ween 2
ratings-tv-5

השאר תגובה