השחקן לאונרד נימוי מת. מיסטר ספוק, מ”מסע בין כוכבים”, עבר אל מעבר ל”הגבול האחרון”

יום עצוב לאוהדי המדע בדיוני בכלל ומעריצי הסדרה “מסע בין כוכבים” בפרט. השחקן לאונרד נימוי, שמזוהה עם דמותו של מיסטר ספוק הוולקן, מת והוא בן 83.

לפני כשנה פורסם כי לאונרד נימוי חולה ב-COPD מחלת ריאות כרונית סופנית שהגיעה כתוצאה משנים של עישון כבד. בזמנו, השחקן התריע ויצא נגד עישון והזהיר את אוהדיו באומרו “הפסקתי לעשן לפני 30 שנה, אבל לא הצלחתי להימנע מהמחלה”.

trek_043_by_dave_daring-d6hrrqu

קריירת המשחק של לאונרד סיימון נימוי, החלה כעשור לפני שהוא נכנס לנעליו של מיסטר ספוק והמשיכה כמה עשרות שנים אחרי ש”מסע בין כוכבים”, שנמשכה על פני שלוש עונות בלבד, הסתיימה, אולם הוא תמיד ייזכר כספוק. באופן אירוני אולי, הוולקן, חסר הרגשות, הפועל ומופעל על ידי ההגיון בלבד, הצליח לייצר את ההזדהות הגדולה ביותר ולגרום למיליוני אנשים ברחבי העולם להתרגש ולהרגיש בשבילו, מה שהופך את מותו למותה של דמות אייקונית ואהובה.

נימוי לא התכחש לדמותו של ספוק ולהשפעתו העצומה על חייו ואפילו קרא על שמו את שתי הביוגרפיות שכתב, I’m Not Spock שיצא ב- 1975 ו- I Am Spock שיצא ב- 1995. עם תום הקרנת הסדרה ב-1969 המשיך נימוי להופיע בסרטי הקולנוע ובתוכניות הבת (והסרטים) שנוצרו בעולם של “מסע בין כוכבים” עם השנים.

נימוי ניסה את כוחו בבימוי. הוא ביים שניים מהסרטים האהובים והמוערכים ביותר בסרטי “מסע בין כוכבים” – החלק השלישי “החיפוש אחר ספוק” והחלק הרביעי “השיבה הביתה”, כמו כן הוא ביים את אחד הלהיטים הגדולים של שנות השמונים, “שלושה גברים ותינוקת”.

השאר תגובה