החץ עונה 3 פרק 13, ביקורת: קנריות

ספוילר “החץ” עונה 3 פרק 13

“טרילוגיית הקנרית” (כך כונתה בפי המפיקים) מגיעה לסיומה השבוע, כשבמרכז הפרק הדמויות המובילות עוברת ניקוי נפש. בעקבות בריחתו ממעצר של וורנר זייטל, ורטיגו, לורל נאלצת להילחם בשדים האישיים שלה, ובהזיה הלובשת את צורתה של שרה (תודה, ורטיגו), כדי להבין שהיא לא לבשה את המסכה כדי להוות תחליף לאחותה, אלא כדי לקחת את התפקיד לו נועדה, לוחמת בפשע ולמען הצדק. אחרי שלורל משלימה עם העובדה הזו, היא מחליטה לספר לאביה קוונטין את האמת (מסתבר שהוא לא רק הבין שלא שרה היא שלובשת פאה ועור שחור בלילות, אלא אחותה) ומבשרת לו על מותה בשנית של שרה.

שחור זה השחור החדש
שחור זה השחור החדש

אירוע מרכזי נוסף הוא כמובן החשיפה הדרמתית מאוד של אוליבר בפני ת’יאה, על זהותו הסודית כחץ. על מנת לנצח את ראס אל-גול, מרלין מחייב את אוליבר לשתף את ת’יאה מאחר ורק יחד שלושתם יוכלו להתמודד עם האיום. אוליבר חושש שת’יאה תשנא אותו בגלל שהסתיר את סוד כה גדול מפניה, אך למרבה ההפתעה (של אוליבר ושל הצופים) היא מחבקת את אחיה באהבה ומודה לו שסיפר לה, שכן החץ הוא גיבור ומציל חיים, והיא מודעת לכך במלוא מובן המילה. ת’יאה נחשפת ל”מאורת החץ” וכל המעורבים בצוות, וגם מחזירה את אמונה ברוי. אחרי חילוץ מידי צ’ייס, המתנקש של ראס שנשלח אחריה, ת’יאה שם לומדת לקבל (חלקית) את עזרתו של מרלין, אחרי שלאורך כל הפרק זעמה עליו מפני שניסה להפריד בינה ובין אחיה.

בפלשבק להונג-קונג, אנחנו למדים על ניסיון הבריחה של מסאו ואוליבר מידיה של וולר, ניסיון שלא צלח והוביל את אולי בחזרה לסטארלינג סיטי הרבה לפני ששב רשמית אל עיר הולדתו. זאת תחת הוראת וולר, בהמשך המרדף אחר צ’יינה וויט.

לסיכום: פרק נהדר, לא רק בזכות סצנות חשיפת הסודות (לורל-קוונטין ואולי-ת’יאה), אלא גם בזכות בניית דמויות נהדרת עבור לורל ואולי. לורל לומדת להילחם מתוך ערכיה שלה ולא של שרה, ואליבר לומד שהמסע האישי שלו השפיע על שאר חברי הצוות, ושינה את הסביבה, עד כדי כך שהוא כבר לא צריך לפעול ולחשוב לבד.

– תרופות דאגט: רולנד דאגט היה מתחרה עסקי של ברוס וויין בסדרה המצוירת של באטמן, שלא בחל באמצעים לא כשרים כדי לקדם את מטרותיו.

ציון: 5
ratings-tv-5

השאר תגובה